Nepřehlédněte

Henry Cavill ukázal na Facebooku tvář Zaklínače (video)

Loni na jaře potvrdil Netflix vznik seriálu Zaklínač (The Witcher) na motivy veleúspěšné fantasy série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Už od nás víte, že hlavní roli Geralta z Rivie ztvární Henry Cavill. Pro herce to znamená návrat na televizní obrazovku po 8 letech. Teď navíc na svém facebooku ukázal, jak bude Zaklínač s jeho tváří vypadat. Podívejte se.

Nový seriál bude mít 8 dílů. Podle spisovatele Sapkowského bude seriál vycházet výlučně z jeho knih a nikoliv ze hry. Spisovatel zároveň vyjádřil velkou radost ze spolupráce s Netflixem: “Mám radost, že se producenti ze všech sil snaží držet knižní předlohy, kterou jsem psal 30 let.”
Po oznámení záměru natočit Zaklínače pro televizi se zvedla fanouškovské nadšení, Netflix to vzal s povděkem a spekuluje se, že napumpoval do produkce novinky jeden z největších rozpočtů ve své dosavadní producentské historii. Scénář napsala Lauren Schmidt, která má na kontě pár dílů Daredevilla nebo The Defenders.

Henry Cavill (foto: archiv)

Kdy by se seriál měl objevit venku zatím není jisté. Zákulisní šuškanda hovoří o tom, že by měl být nasazen po skončení poslední řady Hry o trůny konkurenční HBO. Netflix by tak chtěl využít hladu po fantasy seriálu, který by měl následně nastat. Otázkou je, zda vůbec nastane. Z prostředí mytologie Hry o trůny jsou totiž v předprodukční fázi další 4 spin-off série.
Netflix každopádně na Zaklínače sází a patří k projektům, které budou v následujících sezónách ve výkladní skříni této veleúspěšné streamovací platformy.

-red-
foto/video: Henry Cavill, archiv

Článek jsme oštítkovali takto: