Jakubisko dokončuje pokračování slovenské vánoční klasiky Perinbaba

Představte si, že by se Václav Vorlíček vrhnul na pokračování pohádky Tři oříšky pro Popelku… Je to nepředstavitelné, že? Do něčeho podobného se ale pustil na Slovensku Juraj Jakubisko. České pohádky jsou ve vánočním televizním programu na Slovensku zastoupené v hojném počtu, ale ve sledovanosti a oblíbenosti mezi slovenskými diváky vede Perinbaba. Koprodukční film natočil Jakubisko v roce 1985. V těchto dnech končí několikaměsíční natáčení pohádky Perinbaba 2, která navazuje na legendární původní film. V kinech se objeví na konci příštího roku.

Perinbaba 2 (foto: Bontonfilm)

Perinbaba ožije digitálně

Tvůrci využijí výhody současných filmových technologií, s jejichž pomocí pro snímek oživí i původní Perinbabu s tváří italské herečky Giulietty Masina (zemřela v roce 1994). S naplněním fantazie Juraje Jakubiska pomůže počítačová grafika i v jiných částech filmu. „Trochu se bojím, jestli už toho není moc. Dáváme tam tolik fantazie, že se mám pocit, že se musím začít mírnit. Člověk, když může, si pak totiž začne strašně vymýšlet,“ směje se spokojený režisér.

Perinbaba 2 (foto: Bontonfilm)

Hlavní postavou pohádky bude Lukáš, kterého hraje mladý slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. „Hodně lidí si myslí, že když točíme dvojku Perinbaby, že samozřejmě hraju Jakuba z jedničky. Ale moje postava se jmenuje Lukáš a je to syn Jakuba,“ prozradil Lukáš Frlajs. Ve filmu se objeví herci ze Slovenska i z Česka, například Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová nebo Sabina Skalická, která bude hrát mladou „zubatou“.

„Nechtěli jsme obsazovat herce podle jejich slávy a popularity. Juraj se soustředil na typy, charaktery a na atmosféru samotných herců,“ říká producentka filmu Deana Horváthová – Jakubisková.

Perinbaba 2 – natáčení (foto: Bontonfilm)

Rozsáhlý filmový štáb čítající 100 lidí a 170 komparzistů završil natáčení v divoké přírodě kraje Spiša na Slovensku. Výpravný film čekají náročné postprodukční práce a do kin na Slovensku i v Česku vstoupí na konci roku 2019.
Posledním filmem Juraje Jakubiska v českých kinech byla rekordně navštěvovaná Bathory.

-red-
zdroj: Bontonfilm, L. Vedral

%d blogerům se to líbí: