Nepřehlédněte

Na střeše představuje další postavu – správce domu Kokeše (video)

Nový komediální drama scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše vstupuje do kin 7. února.  V roli stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, se představí Alois Švehlík. Správce domu Kokeše hraje Adrian Jastraban, který svého hrdinu popisuje takto: „Je to takový otloukánek tohoto filmu a my mu pracovně říkáme Vestibul Man“.  „Je to tak,“ dodává režisér Jiří Mádl. „Kokeš se totiž ve filmu prakticky vyskytuje pouze na chodbě. Je to člověk, který má funkci a je si toho dobře vědom,“ charakterizuje postavu režisér. Podívejte se na video o této postavě.

Mým hlavním hereckým partnerem je samozřejmě Alois Švehlík, jako herci se potkáváme poprvé, tak jsem z toho setkání měl radost,“ říká Adrian Jastraban a se smíchem dodává. „Ale jak ve filmu uvidíte, mým opravdu nejčastějším hereckým partnerem jsou tady dveře.“

Na střeše je druhým celovečerním filmem v režii Jiřího Mádla. Producentkou filmu je Monika Kristlová ze společnosti Dawson Films, koproducenty jsou Česká televize,  Barrandov Studio, innogy, Barbara Janišová Feglová  ze slovenské společnosti Hitchhiker Cinema, dále společnosti InVestito a RTVS.

Film do kin vstupuje ve čtvrtek 7. února.

-red-
zdroj: U. Donátová 
foto/video: Falcon, Dawson Films © 2019