Anifilm | Páteční tipy z programu

Páteční dopoledne otevírá soutěžní snímek Kapitán Morten a Pavoučí královna. Osvobuzující cesta za poznáním pod taktovkou hned tří režisérů začíná v kině Světozor v 9:30. Zřejmě jedinou možností, kde vidět nový film se Stevem Carellem Vítejte v Marwenu je právě Anifilm. Film Roberta Zemeckise, který kombinuje herce s 3D animací je silným příběhem Marka (Carell), který byl napaden brutálními útočníky. V zoufalém pokusu o nalezení rovnováhy si vytvoří alternativní svět a zabydlí ho loutkami.. Snímek začíná ve 14 hodin v kině Světozor.

V kině Aurora bude v 11:30 k vidění oprášená klasika. Digitálně remasterovaná verze slavného fantasy filmu Karla Zemana Cesta do pravěku. Díky kompletní technické renovaci dostala Cesta do pravěku takovou podobu, jakou měla při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času, jako jeho hrdinové.

Ve všech kinech jsou k vidění průběžně po celý den bloky studentských filmů, krátkých animovaných filmů, videoklipů a programy porotců.
Ve 20:00 bude v kině Aurora promítán výrazný titul režisérky Niny Paley Sederový masochismus. Autorka komediálního muzikálu Sita zpívá blues z roku 2008 se i tentokrát vydává na průzkum náboženských konceptů a jejich provázání s moderním světem. A stejně jako ve svém prvním filmu to dělá značně poťouchle, rázně a především s velmi osobním vztahem k tématu.

Na Masarykově náměstí se bude od 21 promítat animovaný hit Raubíř Ralf a internet.

V Měšťanské besedě je stále otevřena Game a VR zóna, v  Domě Štěpánka Netolického probíhá výstava Animacze po roce 89. 

-red-
foto/video: Anifilm, Totalfilm.cz