Tvůrci filmu Trhlina se v místě natáčení báli (video z placu)

Ve čtvrtek 9. května vstupuje do českých kin tajemný horor Trhlina. Film natočil zkušený režisér Peter Bebjak podle stejnojmenného knižního bestselleru Jozefa Kariky. Na Slovensku se stal z filmu velký hit. Patří k nejnavštěvovanějším slovenským filmům všech dob.

Ve skupinkách na toalety

Tajemný horor zavede diváky do prostředí slovenského pohoří Tribeč, v jehož hlubokých lesích zmizelo už několik lidí. Na tomto místě, kterému se někdy také říká slovenský Bermudský trojúhelník, probíhalo natáčení filmu. Vzhledem k tomu, že se natáčelo v období, kdy mizí lidé, měli někteří členové štábu obavy ze svého zmizení. „Kolegové například chodili ve skupinkách na toalety, aby nikdo nemusel jít jako poslední. Nikdo z nás nezmizel, tento pocit byl však po celou dobu natáčení všudypřítomný“, říká producent filmu Rasťo Šesták.

Herci a štáb museli v průběhu natáčení čelit nejen strachu ale i mrazivému počasí. „Počasí si dělalo, co chtělo – sněžilo, pršelo, svítilo slunce…. Zažili jsme doslova všechna roční období. My jsme ale byli vybaveni kvalitním oblečením – základem jsou kvalitní boty a větrovka. Pak už záleží na každém jednotlivci, jak tyto povětrnostní podmínky zvládá“, říká režisér Peter Bebjak. Herci museli mít termoprádlo a několik vrstev oblečení. O pauzách se před zimou ukrývali do vyhřívaného stanu. Štáb byl na zimu připraven lépe.
Natáčení ve vyšších polohách, které probíhalo například na louce pod Žibricou nebo u Čierného hradu, vyžadovalo pomoc místních lesníků. „Techniku nám do výše položených míst pomáhali transportovat lesníci. Kromě vétřiesky a traktoru se tam totiž nedostalo žádné auto“, vzpomíná na náročnou organizaci producent Šesták.

Film bude uveden 9. května ve slovenském znění s českými titulky.

-red-
foto/video: Falcon, DNA Production © 2019