Na HBO pokračují Sedmilhářky – tentokrát i s Meryl Streep (první dojmy)

Seriál HBO, jehož první série se stala fenoménem (získala čtyři Zlaté glóby) je zpátky! První díl druhé série už jsme viděli a tady jsou naše první dojmy.

Sedmilhářky (foto: HBO)

I druhá série Sedmilhářek pracuje s tajemstvími. Divák dál vnímá neklid pod povrchem krásného, blahobytného a uhlazeného života v přímořském městečku Monterey. Dokonalé obrazy ale nahlodává vzrůstající nedůvěra a stále se hlásící minulost.

„Montereyská pětka“, jak místní začali říkat Madeline (Reese Witherspoon), Celeste (Nicole Kidman), Renata (Laura Dern), Jane (Shailene Woodley) a Bonnie (Zoë Kravitz), má teď více starostí a mnohem méně času na zábavu. Hlavně se ale všechny snaží zapomenout na to, co se odehrálo při školní benefiční akci.

Do příběhu se nově zapojuje několikanásobná držitelka Oscara® Meryl Streep, která se představí v roli Mary Louise, matky „nešťastnou náhodou“ zesnulého Perryho (Alexander Skarsgård). Mary Louise je teď na blízku svým dvěma vnukům, kteří přišli o otce, a očividně není spokojená s vysvětlením okolností smrti svého syna. Ovdovělá Celeste se její přítomnost snaží vnímat jako pomoc, ale z několika momentů prvního dílu je jasné, že Mary Louise není dobrosrdečná babička, ale všetečná a zásadová žena, ve které kypí žluč ze ztráty dokonalého syna. Do svého hledáčku si hned bere energickou Madeline a dokáže ji velmi šikovně urážet.

Sedmilhářky (foto: HBO)

I druhé Sedmilhářky budou evidentně štípat jako slaná voda v pomalu se zacelujících ranách. Nepříjemné klima přetrvává a lež je v něm nevyhnutelnou, ale zhoubnou cestou.

K naší velké radosti si i pokračování minisérie zachovalo lehce hypnotizující, melancholickou a potemnělou náladu s probleskujícími momenty zla a zůstala i dokonalá titulní píseň Cold Little Heart od Michaela Kiwanuky, kterou nikdy při sledování seriálu nepřeskakujeme.

Druhá série Sedmilhářek se na HBO GO a HBO začne vysílat od pondělí 10. června a každý týden přibude další díl z celkových sedmi.

Dagmar Šimková, Totalfilm.cz
foto/video: HBO © 2019