První dojmy: Přes prsty boduje, Kolečko svůj režisérský zápas vyhrál

Dobrým znamením byl už smích, který se během novinářské projekce drsně romantické komedie Přes prsty ozýval kinosálem. To se u českých komediálních snímků na novinářských projekcích většinou nestává. Mohly za to především klasicky kolečkovsky vystavěné dialogy. V nich nechybí cit pro načasování, neobvyklé a trefné příměry i humor s určitou dávkou drzosti, které diváka baví v každém počinu, kterého se kdy scénárista účastnil.

Příběh odehrávající se z velké části v prostředí beach volejbalových hřišť disponuje i velmi pěkným hereckým výkonem především Petry Hřebíčkové (Linda), které příjemně sekunduje Denisa Nesvačilová (Pavla). Šarmantně a s nadhledem se mezi nimi proplétá Jiří Langmajer jako správce hřiště (Jíra), který je adeptem na druhou šanci od života a také alter egem samotného Kolečka. Velmi milým překvapením je tentokrát Vojtěch Dyk v roli plážového tílkaře Hynka, který si projde zásadní osobnostní proměnou. V menších rolích se pak objeví Jakub Prachař, Marek Taclík nebo třeba Jan Komínek.

Značnou zásluhu na výsledku má také kameraman Petr Bednář, který byl při natáčení Kolečkovi silným partnerem. Režisér a scenárista si mimo jiné jako hudební doprovod snímku vybral slavný hit kapely Burma Jones, jehož motiv se několikrát opakuje. O romantickou atmosféru se postaral také mladý talentovaný muzikant a skladatel Marcel Procházka, který složil titulní píseň k filmu.

Kdybych měla hodnotit výsledný dojem z filmu Přes prsty a použít přitom sportovní terminologii, pak musím konstatovat, že Petr Kolečko odehrál s celou partou velmi slušný zápas, během něhož pošle mezi diváky několik pěkných smečů. Dokazuje tím, že obstojí i v roli kapitána týmu a cesta na režisérské hřiště mu tak zůstává otevřená.

Recenze filmu již brzy

Dagmar Šimková, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, Totalfilm.cz