Nepřehlédněte

Marek Vašut ukáže, jak se žije rozvedeným v Románu pro pokročilé (video)

Marek Vašut se už tento čtvrtek v českých kinech představí v nové komedii Román pro pokročilé. Nový film scenáristky a režisérky Zity Marinovové (Seznamka) vypráví o životě rozvedeného muže. Co se stane, když vás naštvaná exmanželka odstřihne od stolu, lože a účtu? A jak zapůsobí rozvod na vaši morálku a sebevědomí? Kromě Vašuta uvidíme v hlavních rolích také Miroslava Etzlera a Jitku Čvančarovou.

Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt.

Román pro pokročilé (foto: Bohemia MP)

A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se k všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina“ připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic.

„Režijní práci na tomto filmu bych nazvala krocením divé zvěře. Pánové Vašut a Etzler se totiž do svých postav vžili natolik, že na place rozehrávali situace daleko za hranice scénáře, při čemž se nezřídka inspirovali zážitky z vlastních životů. A když se vám sejde takováto partička, ve střižně pak máte materiál ne na jeden film, ale na tři,” říká ke svému druhému celovečernímu snímku Zita Marinovová.

K filmu vznikl také oficiální klip s písní od Martina Maxy, který je zároveň autorem hudby k filmu.

-red-, PR
foto/video: Bohemia MP © 2019

%d blogerům se to líbí: