Bez vědomí má trailer – špionážní drama od HBO uspělo už ve Varech

První dva díly očekávaného šestidílného špionážního dramatu HBO se promítaly už na festivalu ve Varech. Mezi diváky sklidil příběh ze sklonku revolučních událostí roku 1989 velký úspěch, v diváckém hlasování ho hodnotili vysokou známkou. Nový projekt Ivana Zachariáše (Pustina) má mezinárodní obsazení. Stěžejní role v něm hrají Táňa Pauhofová, Martin Myšička, David Nykl, Martin Hofmann, Hattie Morahan či Jan Vlasák. Nyní HBO zveřejnilo plnohodnotný trailer. Seriál bude mít na HBO premiéru 17. listopadu. Na online platformě HBO GO se navíc všechny díly objeví najednou.

Šestidílný seriál, který je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela, vznikl v režii mezinárodně respektovaného Ivana Zachariáše (Pustina, autor znělek KVIFF, reklamní režisér). Na seriálu se jako odborný poradce podíleli také spolupracovník CIA a světově uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton nebo znalec operativních prostředků československé tajné služby Daniel Povolný.

David Nykl (foto: HBO Europe)

Seriál nabízí hercům v několika případech úplně jiný typ rolí, než na jaký byli dosud zvyklí. Například Martin Hofmann uvádí, že jeho postava je klidná, racionální a moc nemluví. “Mé role jsou přitom obvykle verbálně košaté, jiné mi ani nebyly dosud nabízeny. Tohle je jedna z výjimek. Taky mimochodem nemá moc iluzí o době, ve které žije a nejspíš tuší, že se to bude brzo lámat a že její čas končí.”

Na rozhovor s Martinem Hofmannem se podívejte na videu:

Právě proto, že se Bez vědomí odehrává v předvečer a v průběhu bouřlivých politických změn v Československu v roce 1989, je televizní premiéra Bez vědomí symbolicky stanovena na listopad 2019, kdy budou probíhat oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Bez vědomí má ambici nabídnout zcela nový, netradiční pohled na události a dobu, které přinesly Česku a Slovensku svobodu a demokracii.

Producenty Bez vědomí za HBO Europe jsou Tereza Polachová a Steve Matthews. Šestidílné špionážní drama vzniklo v produkci společnosti ETAMP Film. Bez vědomí bude mít premiéru ve stejný den ve všech teritoriích HBO Europe. Špionážní drama bude rovněž k dispozici předplatitelům HBO v Americe.

-red-
foto/video: HBO Europe, Totafilm.cz © 2019