33. ročník Finále Plzeň se odehraje v polovině dubna

Co se skrývá za hereckým talentem Marthy Issové a Václava Neužila? Jaký je tajný recept Bolka Polívky na úspěch? Díky čemu patří Jan Malíř mezi naše nejlepší kameramany? Nejen tato tajemství odhalí 33. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který se bude konat v západočeské metropoli od 16. do 22. dubna. Přinese novinky ze současné české filmové, televizní i internetové tvorby. Ty nejlepší audiovizuální počiny ocení Zlatým ledňáčkem mezinárodní a studentské poroty. Nebude chybět bohatý doprovodný program vhodný pro celou rodinu, ale ani setkání s filmovými tvůrci a herci. Moderátory celého festivalu budou opět herci Jan Cina a Petr Vančura, tvořící sehrané kreativní duo.

Natáčení nové znělky Finále Plzeň 2020

Kampaň 33. ročníku Finále Plzeň odhalí základní princip fungování českého filmu. Dostane se k jeho samotnému jádru. „Ke vzniku kvalitního filmu nestačí jen talent, píle a zvládnuté řemeslo. Je potřeba něco víc. Naklonit si vyšší moc, cosi mezi nebem a zemí – tzv. Jádro. Každý filmař k němu vzhlíží, ale nikdo ho nikdy neviděl. My ho poprvé odhalíme a dokonce i přivezeme do Plzně na festival,“ prozrazuje spoluautor letošní kampaně Petr Vančura, který je zároveň s Janem Cinou osobním strážcem Jádra. Ve spotech a na plakátech odhalujících tajné rituály se objeví např. herci Martha Issová, Bolek Polívka a Václav Neužil nebo kameraman Jan Malíř. Režie se ujali autoři kampaně Jaroslav Mašek a Petr Vančura. Fotografie pořídila uznávaná fotografka Bet Orten.

Po čtyřech úspěšných letech pořádání festivalu uspěla společnost Film Servis Plzeň s.r.o. ve výběrovém řízení a získala tak možnost organizovat Finále Plzeň i v dalším čtyřletém období. „Je to pro nás velká radost a potvrzení, že naši práci děláme správně a festival se ubírá správným směrem.“ říká ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová. Do nové etapy vstoupí festival i s novým logem a vizuálním stylem, jehož autorem je Jaroslav Mašek.

Finále Plzeň je největší regionální kulturní akcí ve své kategorii, svou profilací zaujímá i jednu z předních pozic v rámci tuzemských festivalů a oslovuje také zahraniční filmové profesionály. Kromě nejzajímavějších snímků z uplynulého roku, exkluzivních festivalových premiér a předpremiér a několika seriálových maratonů nabídne 33. Finále Plzeň také několik filmů natočených v české koprodukci. Zahraničním filmům je pak věnovaná sekce ZOOM. Filmoví profesionálové a studenti filmových škol pak mohou využít festivalové platformy INDUSTRY DAYS.

Slavnostní zahájení Finále Plzeň 2019 s filmem Cesta jako žádná ze sta

Festivalový tým myslí rovněž na rodiny s dětmi, pro které připravil bohatý filmový i doprovodný program. Kromě řady filmů, které potěší celou rodinu, se uskuteční třeba také animační workshop, interaktivní výstava a v Měšťanské besedě nebude chybět dětský koutek pro ty nejmenší.

Tradičním festivalovým centrem zůstává Měšťanská beseda se čtyřmi promítacími sály, kavárnou a zónou pro relaxaci mezi filmovými zážitky. Festivalové dění se bude odehrávat také v DEPO2015, Anděl Music Bar, Café Regner, MÖVEMENT v sadech před Měšťanskou besedou a nově i v Divadle Dialog.

-red-
zdroj: V. Drvotová
foto/video: Finále Plzeň, Totalfilm Media © 2020