Český lev – Podívejte se na nominované filmy online nebo v kině (soutěž)

Už v sobotu se budou udílet Výroční ceny České filmové a televizní akademie Český lev. I letos nabízí ČFTA ve spolupráci s multikiny sítě Cinestar či pražským kinem Edison Filmhub možnost zhlédnout nominované filmy na filmovém plátně. Ale pokud se do kina v těchto dnech nedostanete, můžete využít možnost podívat se na nominované filmy přímo na stránkách Českého lva. Některé filmy jsou k dispozici zdarma, jiné za menší poplatek. Vše probíhá ve spolupráci s filmovým VOD portálem DaFilms.cz. Ve spolupráci s Českým lvem jsme pro vás připravili soutěž o vouchery, se kterými se na vámi vybrané filmy můžete podívat úplně zdarma.

Akademici letos vybírali ze 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů. V 15 kategoriích se o sošku Českého lva v závěrečném hlasování utká 17 filmových děl, z nichž nejvíce nominací s téměř vyrovnaným výsledkem patří filmům VlastníciNabarvené ptáče a Staříci. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v sobotu 7. března v Rudolfinu v přímém přenosu České televize. Moderátorem slavnostního galavečera bude stejně jako v loňském roce Václav Kopta.

Z kandidátů na České lvy nejvíce zaujala tragikomedie o mikrosvětě spolumajitelů domu Vlastníci režiséra Jiřího Havelky s 12 nominacemi, těsně následována Nabarveným ptáčetem Václava Marhoula, fascinujícím příběhem o hrůze a krutosti, ale i nevinnosti a lásce, s 11 nominacemi. 10 nominací získali Staříci, kteří v režii Martina Duška a Ondřeje Provazníka vyprávějí příběh o pomstě dvou starých přátel za dávné křivdy. Úspěšně si vedla také Amnestie Jonáše Karáska, emotivní thriller o manipulaci, násilí a zradě, nebo film Na střeše Jiřího Mádla, příběh o setkání mladého vietnamského emigranta a starého muže, nesnášejícího moderní svět. Obě díla získala shodně 7 nominací. Skleněný pokoj Julia Ševčíka obdržel od akademiků 6 nominací.

Přehled nominací najdete zde.

Nová soška Českého lva

Soutěž o vouchery na online zhlédnutí nominovaných filmů

SOUTĚŽ probíhá 3. března do 5. března /8:00/. Dodavatelem cen do soutěže je ČFTA. Výhercům budou vouchery s unikátními kódy zaslány neprodleně po vylosování (5.3.) elektronicky – emailem.
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Český lev”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.