Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Český lev – Podívejte se na nominované filmy online nebo v kině (soutěž)

Už v sobotu se budou udílet Výroční ceny České filmové a televizní akademie Český lev. I letos nabízí ČFTA ve spolupráci s multikiny sítě Cinestar či pražským kinem Edison Filmhub možnost zhlédnout nominované filmy na filmovém plátně. Ale pokud se do kina v těchto dnech nedostanete, můžete využít možnost podívat se na nominované filmy přímo na stránkách Českého lva. Některé filmy jsou k dispozici zdarma, jiné za menší poplatek. Vše probíhá ve spolupráci s filmovým VOD portálem DaFilms.cz. Ve spolupráci s Českým lvem jsme pro vás připravili soutěž o vouchery, se kterými se na vámi vybrané filmy můžete podívat úplně zdarma.

Akademici letos vybírali ze 64 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů. V 15 kategoriích se o sošku Českého lva v závěrečném hlasování utká 17 filmových děl, z nichž nejvíce nominací s téměř vyrovnaným výsledkem patří filmům VlastníciNabarvené ptáče a Staříci. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v sobotu 7. března v Rudolfinu v přímém přenosu České televize. Moderátorem slavnostního galavečera bude stejně jako v loňském roce Václav Kopta.

Z kandidátů na České lvy nejvíce zaujala tragikomedie o mikrosvětě spolumajitelů domu Vlastníci režiséra Jiřího Havelky s 12 nominacemi, těsně následována Nabarveným ptáčetem Václava Marhoula, fascinujícím příběhem o hrůze a krutosti, ale i nevinnosti a lásce, s 11 nominacemi. 10 nominací získali Staříci, kteří v režii Martina Duška a Ondřeje Provazníka vyprávějí příběh o pomstě dvou starých přátel za dávné křivdy. Úspěšně si vedla také Amnestie Jonáše Karáska, emotivní thriller o manipulaci, násilí a zradě, nebo film Na střeše Jiřího Mádla, příběh o setkání mladého vietnamského emigranta a starého muže, nesnášejícího moderní svět. Obě díla získala shodně 7 nominací. Skleněný pokoj Julia Ševčíka obdržel od akademiků 6 nominací.

Přehled nominací najdete zde.

Nová soška Českého lva

Soutěž o vouchery na online zhlédnutí nominovaných filmů

[contact-form][contact-field label=’Jméno‘ type=’name‘ required=’1’/][contact-field label=’E-mail‘ type=’email‘ required=’1’/][contact-field label=’Který film získal nejvíc nominací na Českého lva?‘ type=’radio‘ required=’1′ options=’Nabarvené ptáče,Staříci,Vlastníci’/][/contact-form]

SOUTĚŽ probíhá 3. března do 5. března /8:00/. Dodavatelem cen do soutěže je ČFTA. Výhercům budou vouchery s unikátními kódy zaslány neprodleně po vylosování (5.3.) elektronicky – emailem.
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Český lev”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast