Nepřehlédněte

Videotéky zažívají boom – české hity teď zdarma nabízí na YouTube Magic Box

Ihned po uzavření kin došlo k přesunu diváků na internet. Služby VOD nyní zažívají mnohem větší provoz. Portály jako Aerovod, DaFilms či konvenční služby typu iTunes, Netflix a HBO GO počítají kvanta nových diváků. Třeba Aerovod zažívá oproti nejúspěšnějšímu měsíci (prosinec 2019) v březnu čtyřnásobné navýšení tržeb. Dalším, kdo chce divákům poskytnout obsah (tentokrát zdarma) je společnost AQS (Bioscop a Magic Box). Na svůj youtubový kanál Filmy česky a zadarmo začala počínaje pondělkem nasazovat denně jeden oblíbený film ke zhlédnutí zdarma.

Simona Stašová s Evou Holubovou ve filmu Pelíšky

Vždy v 17:00 zveřejňuje známý filmový hit posledních let, který bude na tomto kanálu volně dostupný po dobu 30 dnů. V pondělí odstartoval oblíbenými Pelíšky režiséra Jana Hřebejka, v úterý 24. března následovali Samotáři Davida Ondříčka a ve středu 25. března Lichožrouti režisérky Galiny Miklínové. Ve čtvrtek 26. března se mohou diváci těšit na Horem pádem s Jiřím Macháčkem v hlavní roli a v pátek 27. března na snímek Andrey Sedláčkové Fair Play. V následujících pracovních dnech to budou další oblíbené české filmové hity.

Youtube kanál Filmy česky a zadarmo má v současné chvíli 322 000 odběratelů a diváci na něm najdou i mnoho dalších snímků od známých komedií přes dramata, akční či romantické filmy, ale i filmy pro děti.

-red-