Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Vlastníky, Staříky i Nabarvené ptáče můžete vidět online

Autorskou komedii Jiřího Havelky Vlastníci můžete ode dneška vidět online. Na video portálu aerovod.cz si film můžete buď půjčit nebo za cenu jedné vstupenky do kina i koupit a stáhnout. Dramedie o vlastnících bytových jednotek jednoho pražského činžáku prošla úspěšně českými kiny a jako jedna z mála byla i úspěšným konkurentem Nabarveného ptáčete na Českých lvech (scénář a oba ženské herecké výkony). Pro Staříky platí totéž. Ze lvího klání odešlo komediální drama úspěšně v hlavní i vedlejší mužské herecké kategorii. Skvělý film s legendárními hereckými bardy (Schmitzer-Mrkvička) nabízí divákovi road-movie o cestě za pomstou. Dva důchodci se rozhodnou zabít bývalého komunistického prokurátora… Nejúspěšnější a podle Českých lvů i nejlepší český film Nabarvené ptáče je online na několika platformách.

[button-red url=“https://aerovod.cz/katalog/vlastnici“ target=“_self“ position=“left“]Pustit si Vlastníky[/button-red]Téma filmu je nosné samo o sobě. Je skvělou výchozí situací pro perfektně vypointovanou situační komiku, kterou tvůrci i herci plně využili. Nutno ale uvést, že se kromě komedie jedná i o plnokrevné a poněkud drásavé drama. Je tu několik zásadních momentů, které jsou pro postavy velmi frustrující a emočně vypjaté. A nejen pro tvůrce a herce. Jiřímu Havelkovi se podařil nevídaný úkaz. Diváka totiž frustruje také a zároveň ho velmi dobře baví. Otázkou zůstává, kolik diváků vlastně z kina odchází nadmíru pobavených a kolik nadmíru naštvaných. Naštvaných z propojení jejich osobních zážitků ze schůzí, které sami zažili. Téma Vlastníků je divákům a Čechům natolik blízké, že autoři prostě nemohli šlápnout vedle.[button-red url=“https://aerovod.cz/katalog/starici“ target=“_self“ position=“left“]Pustit si Staříky[/button-red]Staříci humor bezpochyby mají. Ale velmi černý, hořký a vypointovaný z dobře vystavěných situací ve scénáři. A je rozhodně správně, že distributor snímek označil jako drama a především road movie. Právě žánr road movie filmu velmi sluší a na půdorysu eskapád při hledání Mráze perfektně funguje.
Dá se říct, že cesta obou mstitelů není dlouhá. Ale v 85 minutách se o postavách originálního filmu dozvíme víc, než jindy u spektáklů s tříhodinovou stopáží. Ve Stařících nic nechybí ani nepřebývá. Situace jsou scenáristicky vystavěny bezchybně a je evidentní, že autoři přesně věděli odkud a kam chtějí svůj film dovést.

[button-red url=“https://filmtoro.cz/film/nabarvene-ptace“ target=“_self“ position=“left“]Pustit si Nabarvené ptáče[/button-red]Oceňovaný snímek Nabarvené ptáče disponuje rytmem, na který současný český divák není vůbec zvyklý. Vyžaduje soustředěnost, zklidnění a otevřené smysly. K divákovi je náročný. Mnozí, kteří snímek viděli, se ohánějí tím, že mu chybí vypravěčský pohled hlavního hrdiny, ale to není v žádném případě určující. Kniha není film a film není kniha. Marhoul se prostě rozhodl pro variantu, kdy jako vypravěč stačí obraz a divákova představivost. O to víc to platí, když za kamerou stojí kameramanská veličina typu Vladimír Smutný.

Filmy Vlastníci a Staříci najdete na portálu aerovod.cz nebo na www.dafilms.cz
Film Nabarvené ptáče na rozcestníku filmtoro.cz

-red-

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast