Nepřehlédněte

Miluju tě, Pucinko – Mádl natočil v karanténě minisérii o lásce zubních kartáčků

Režisér, scenárista a herec Jiří Mádl v karanténě nezahálel a natočil intimní minisérii o lásce dvou zubních kartáčků. Minisérii Miluju tě, Pucinko v premiéře uvede Mall.tv poprvé 28. dubna ve 20 hodin. Série má čtyři díly. Projekt vznikl v produkci společnosti Dawson Productions, se kterou Mádl realizoval svůj poslední film Na střeše.

Foto z natáčení – Jiří Mádl a kameraman Martin Žiaran

Miluju tě, Pucinko je součástí iniciativy Tvůrci v izolaci – Isolation Creations, s níž v dubnu 2020 přišla právě produkční společnost Dawson Productions. Od 28. dubna do 1. května budou diváci moci krátký film zhlédnout na pokračování na Mall.tv a také na instagramových a facebookových profilech Jiřího Mádla a Dawson Productions. Tvůrce bude možné podpořit prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz libovolnou částkou.„Cílem iniciativy Tvůrci v izolaci – Isolation Creations je šířit radost a příjemnou náladu i v této nelehké době, kdy se řada z nás ocitla v nuceném odloučení od svých blízkých. Pobyt v karanténě inspiroval tvůrce natolik, že vznikly nápady a náměty pro krátké filmy, které by jinak nespatřily světlo světa – jako třeba příběh o lásce dvou zubních kartáčků u Jirky Mádla doma anebo vlastnoručně vyrobená pastička na vejce u Roberta Hloze v kuchyni,“ vysvětluje producentka a zakladatelka Dawson Productions Monika Kristlová a dodává: „Je docela vtipné, že poslední díl Pucinky uvede Mall.tv zrovna na 1. máje.“

Miluju tě Pucinko

„Během  karantény jsme si volali s producentkou Monikou, a došli jsme k tomu, že jako lidé ze zábavního byznysu bychom se měli pokusit naše pocity nějak předat lidem a potěšit je. Tak jsem ve svým karanténním štěstí, (byl jsem pravděpodobně nejšťastnější člověk v karanténě),  chodil po bytě a zjistil jsem, že kartáčky si říkaj o příběh. A protože jsou symbolem intimity a blízkosti, zvolil jsem love story. Celej proces tvorby Miluju tě, Pucinko byla jedna velká radost a ohromná sranda. Snad se teda převalí i na diváka. Kartáčky v seriálu dělaj spoustu věcí jako lidi. Smějou se, hádaj se, večeří, souloží, pařej, spí a hlavně prožívaj koronavirovou krizi a snaží se si z ní něco odnést,“ říká režisér a autor scénáře Jiří Mádl, který hlavním hrdinům propůjčil také svůj hlas.

Miluju tě, Pucinko se natáčelo v dubnu 2020 u Jiřího Mádla doma. Nejdříve proběhl „casting“, kterého se místo herců účastnily kartáčky různých barev a tvarů.
Filmový mini štáb dodržoval předepsaná hygienická opatření s ohledem na bezpečí všech zúčastněných. Minisérii o čtyřech dílech v celkové délce 23 minut filmaři natočili za 7 natáčecích dní. Jiří Mádl potvrzuje pravidlo známé z loutkářství, že v autorově imaginaci se hrdinou může stát kdokoli nebo cokoli a velmi silný netradiční příběh je na světě. V našem případě se zrodila hravá love story dvojice kartáčků, která nemůže být spolu, ale ani bez sebe, a učí se žít ve světě zasaženém koronavirem.

-red-
zdroj: Vladana Drvotová
foto: Dawson Productions © 2020

%d blogerům se to líbí: