Filmy s Juliette Binoche, které byste měli vidět

Francouzský snímek Jak býti dobrou ženou právě vstoupil do letní okurkové sezony našich kin (podívejte se na naši recenzi). V hlavní roli ředitelky poněkud bizarní dívčí školy můžete vidět šarmantní legendu francouzské kinematografie, Juliette Binoche, jejíž herecká kariéra čítá nespočet více či méně známých filmů. Kromě menších rolí v blockbusterech, jako je Godzilla nebo Ghost In The Shell, ji proslavila zejména tematicky silná a výrazná díla plná silných ženských hrdinek. Které byste určitě neměli minout?

Čokoláda (2000)

Ospalou francouzskou vesnici navštíví cestovatelka, která si otevře obchod s neodolatelnými sladkostmi. Jejich úžasná chuť brzy způsobí, že si rychle místní obyvatele obtočí kolem prstu a přesvědčí je, aby se oddávali i jiným pokušením. To se ale některým z nich nelíbí, a do hry tak vstupuje zbytek hvězdného obsazení, v čele s Johny Deppem, Judi Dench nebo Carrie-Anne Moss.

Sils Maria (2014)

Kvalitní konverzačka o okouzlující herečce v nejlepších letech, která se v odlehlém prostředí švýcarských Alp připravuje na náročnou roli lesbičky v divadelním dramatu. Asistuje jí u toho Kristen Stewart v jedné ze svých nejzajímavějších rolí. Film můžete momentálně zhlédnout v artové videotéce Edisonline.cz

Polina (2016)

Ve filmografii Juliette Binoche je navzdory baletnímu tématu univerzálně zajímavé i drama Polina o ruské tanečnici, která je na nejlepší cestě stát se členkou baletního souboru prestižního moskevského Velkého divadla. Poté ji ale potká šok, když navštíví představení francouzského souboru moderního výrazového tance a její nejen umělecký svět je najednou konfrontován s něčím úplně neznámým. Proto se rozhodně pro radikální změnu.


Premiéra 10. září – Kdo si myslíš, že jsem (2019)

Již 10. září do české distribuce vstoupí loňský snímek, za který si z festivalu v Cabourgu Binoche odnesla cenu za nejlepší herečku. Zároveň jeho synopse o lžích tak silných, že deformují realitu, zní sama o sobě velmi slibně. Padesátiletá Claire si vytvoří na sociálních sítích falešný profil čtyřiadvacetileté krásky, aby zjistila, jestli ji její přítel nepodvádí. Chycená svým falešným profilem se ale záhy nechá cizí identitou pohltit a i když se vše odehrává ve virtuálním světě, její bující pocity se zdají reálnější a reálnější.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, CinemArt, Film Europe © 2020