Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Filmová filharmonie zahraje melodie z Vinnetoua nebo Tenkrát na západě

Filmová filharmonie začíná po vynucené jarní pauze opět koncertovat. Tenkrát na západě, Vinnetou nebo Poslední Mohykán. Právě hudba z těchto legendárních filmů bude k poslechu již 2. října v pražském Rudolfinu. Filmová filharmonie představí to nejlepší z westernového žánru a dokáže, že tato hudba má co nabídnout i současnému publiku. Téma Western je úplně první, které FILMharmonie svému publiku představila, a to na svém zahajovacím koncertě v dubnu 2014 v sále Pražské konzervatoře. Po šesti letech nyní program uvede znovu, tentokrát ale ve velkém symfonickém obsazení ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Filmová filharmonie a dirigent Josef Kurfiřt

Celkem stopadesátičlenné těleso složené z řad profesionálních hudebníků a pěveckého sboru představí to nejlepší z westernového žánru.
„Orchestr spolupracuje s těmi nejlepšími z oboru, máme velkou radost, že i u příležitosti koncertu Western se na pozici koncertního mistra představí houslový virtuóz David Pokorný,“ říká Matěj Lehár, ředitel Filmové filharmonie. Dirigentské taktovky se po úspěchu předchozích koncertů nedokončené minulé sezóny ujme opět dirigent Josef Kurfiřt. Pěvecký sbor pod vedením Lenky Dandové tentokrát doplní také sóloví zpěváci Tereza Hořejšová a Petr Šmiřák.


Je nemyslitelné, aby chyběla ústřední píseň filmu Tenkrát na západě, kterou si již bez pěveckého sóla ani není možné představit. Jako vždy nebudou chybět nejoblíbenější hity ani programové novinky, Rudolfinum tak zaplní skladby z filmů Malí kovbojové, Sedm statečných, Tenkrát na Západě, Hodný, zlý a ošklivý, Poslední Mohykán, Wyatt Earp, legendární Vinnetou nebo Rychlejší než smrt.

Nebude tedy nouze ani o velká jména skladatelů filmové hudby, jako jsou John Williams, Ennio Morricone, James Newton Howard nebo Alan Silvestri.

„Jsem velmi rád, že mohu spolupracovat s mladými nadšenými profesionály. Téma western je pro mě srdeční záležitostí, protože jsme tímto tématem zahájili působení našeho orchestru a vždy pro mě tak bude tím prvním. Jsem rád, že mohu tentokrát program rozšířit o další skladby a program Western uvést právě v Rudolfinu spolu s pěveckým sborem,“ těší se ředitel Filmové filharmonie Matěj Lehár, který je zároveň dramaturgem tohoto programu.

Předností Filmové filharmonie je profesionalita a precizní nastudování každé skladby, které se snoubí s osobním nasazením každého člena orchestru. Koncerty Vám kromě poslechu skvělé symfonické hudby přinesou nezapomenutelný zážitek, díky kterému si hudbu vychutnáte ještě intenzivněji, než při sledování filmového plátna.
Kompletní program koncertu je k dispozici na webu nebo facebooku.
Vstupenky na koncert jsou již v prodeji na www.filmharmonie.cz.

-red-
foto/video: Filmová filharmonie, Totalfilm.cz © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast