Nepřehlédněte

Oblíbení Bridgertonovi: Herečka prozradila, jak se natáčely intimní scény

Nejdiskutovanějším seriálem za poslední dobu je rozhodně dílo z originální produkce Netflixu: Bridgertonovi. Za první měsíc si jej pustilo dvaaosmdesát miliónu domácností a ten, kdo jej neviděl, o něm alespoň slyšel. Ať už ve spojitosti s kontroverzním obsazením černých herců do historického dramatu či s množstvím erotických scén, které se v sérii objevují. Ústřední dvojici tohoto seriálu ztvárnili Regé-Jean Page a Phoebe Dynevor. Svátek zamilovaných určitě bude pro Netflix dalším zářezem pro statisíce nových zhlédnutí současného seriálového fenoménu po celém světě. Netflix už pracuje na druhé řadě.

Herci spolu v seriálu prožívají spoustu milostných chvilek. Těch je v sérii tolik, že musely být předem důkladně promyšleny, natrénovány, a dokonce na ně měla nahlížet koordinátorka intimních scén. Phoebe Dyvenor v rozhovoru pro Glamour uvedla: „Mnoho scén bylo náročných, cítíte se při nich dost zranitelní. Trénovali jsme intimní scény jako kaskadéři. Měli jsme mezi sebou míče na jógu a jiné pomůcky, takže se nikdy necítíte odhalení. S Regém jsme nacvičovali tolikrát, že jsme věděli dobře, co děláme. Bylo to praktické. Ale když jsem byla sama, bylo to jiné.“ Nejtěžší scéna pro Phoebe byla totiž ta, v níž hrála masturbaci. Herci také před natáčením podstoupili šestitýdenní výcvik, v jehož rámci se museli naučit tančit, jezdit na koni, hrát na klavír a sžít se s kostýmy a etiketou 19. století.

Bridgertonovi (foto: Netflix)

Regé-Jean Page se narodil v Londýně, část dětství strávil v Zimbabwe, odkud pochází jeho matka. Sám o sobě prohlásil, že vždy byl hlasité, poskakující a hudebně založené dítě a s hraním začal, aby si mohl koupit herní konzoli. Jeho první velká role přišla s dramatickým seriálem BBC Waterloo Road, objevil se také v seriálech Čerstvé masoKořeny a ve filmech Smrtelné nástroje a Sylvie’s love. S producentkou seriálu Bridgertonovi, Shondou Rhimes, se poprvé setkal při tvorbě dramatického seriálu For the people. Mimo herectví se věnuje hudbě a s jeho bratrem je součástí hudebního dua TUNYA.

Phoebe Dynevor se narodila do herecké rodiny. Její matka Sally Dynevor je hvězdou populárního seriálu Coronation Street. Sama Phoebe začala hrát již v útlém věku. Stejně jako Regé-Jean Page, začala svou kariéru ve školním dramatu Waterloo Road. Mezi její další projekty patří role v seriálech Vesnice, Dickensian či Podfu(c)k.

Kateřina Slavíková, Totalfilm.cz
foto/video: Netflix © 2021