Přátelé po 17 letech: Dojemné vzpomínky na fenomenální seriál

HBO GO na konci května uvedla speciální díl legendárního seriálu Přátelé. Je to poprvé, co se od dob dotočení seriálu sešli všichni představitelé hlavních hrdinů. Tento díl tak vzbudil mnoho emocí jak mezi herci, tak fanoušky seriálu. Co na diváky ve speciálním dílu nazvaném Přátelé: Zase spolu čeká?

Sedmnáct let uplynulo od okamžiku, kdy padla poslední klapka jednoho z nejsledovanějších komediálních televizních seriálů.  A až nyní se šestice hlavních hrdinů sešla na místě, kde se se svými postavami rozloučila – ve fialovém manhattanském obýváku s prosklenými okny.  A i přes tak dlouhou dobu, co se představitelé Rachel (Jennifer Aniston), Rosse (David Schwimmer), Monici (Courteney Cox), Chandlera (Matthew Perry), Phoebe (Lisa Kudrow) a Joeyho (Matt LeBlanc) neviděli, je chemie a napojení mezi herci téměř okamžité. Jako kdyby od ukončení seriálu neuběhl ani jeden den.

Přátelé: Zase spolu (foto: HBO)

Díl s podtitulem Zase spolu není klasickým pokračováním oblíbeného seriálu. Jedná se o televizní talkshow, ve které herci spolu s tvůrci seriálu a moderátorem Jamesem Cordenem vzpomínají a dojímají se nad příběhy z dob natáčení. Dozvídáme se, že představitelka Monici měla na stole napsané repliky a že při jedné ze scén si Matt LeBlanc vyhodil rameno. David Schwimmer poté zase prozrazuje, že chemie mezi Rossem a Rachel pramenila z toho, že mezi ním a Jennifer Aniston to jiskřilo i mimo plac.

Přátelé: Zase spolu (foto HBO)

Součástí téměř dvouhodinové show je přehrávání některých scén, módní přehlídka nejlepších seriálových outfitů, kvíz či nepovedené záběry. Podstatnou část poté tvoří vzpomínky fanoušků z celého světa. Ti dokazují, že seriál není minulou záležitostí, ale stále se jedná o živý fenomén.  Spolu s nimi vzpomíná i fotbalista David Beckham, herec Kit Harington, herečka Reese Witherspoon nebo zpěvačka Lady Gaga, která si spolu s Lisou Kudrow střihne duet na proslulém gauči v kavárně Central Perk.

Dá se říct, že speciál obsahuje trochu ode všeho a uspořádání jednotlivých částí není vždy šťastné. Některé scény jsou možná až zbytečné či lehce kýčovité. Avšak jedná se o vzpomínkový díl, jehož úkolem je především hrát na city a dojmout příznivce seriálu. To se mu také daří a když na konci show divák znovu sleduje závěrečnou scénu, ve které šestice přátel opouští byt, může si poplakat společně s představiteli hlavních hrdinů.

Speciál Přátelé: Zase spolu je k dispozici na HBO GO. Tamtéž najdete také všech 10 řad seriálu v původním znění i původním českým dabingem ČT.

Kateřina Slavíková, Totalfilm.cz
foto/video: HBO / Totalfilm Media © 2021