Tajemství staré bambitky 2 je dotočeno, film putuje do střižny (video z natáčení)

Na zámku v malebném Jindřichově Hradci skončilo natáčení pohádky Tajemství staré bambitky 2. Režisér Ivo Macharáček přivedl na filmový plac opět oblíbené hrdiny – krále Jakuba v podání Tomáše Kluse či Aničku, kterou ztvárnila opět Kamila Janovičová, ale také několik nových postav. Filmaři natáčeli kromě Jindřichova Hradce také v Mníšku pod Brdy, ve skanzenu v Kouřimi a na dalších lokacích. Práce se nyní přesouvají do střižny. Premiéra je plánována na 9. prosince 2021. Podívejte se na další video z placu.

Nový příběh přivede na plátno hrdiny známé z první úspěšné pohádky.  Z prince Jakuba a hrnčířské dcery Aničky se stal královský pár, rodinu tvoří i rozkošná princezna Johanka a její dědeček, který se věnuje jenom hrnčířskému řemeslu. Loupežník Karaba se stal tak trochu pohádkovou legendou. Situace se však zamotá ve chvíli, kdy se rádcové Ferenc a Lorenc chtějí pomstít a využijí k tomu „smůlovatou“ královnu Julii. Té utekli všichni nápadníci a řízení království jí taky příliš nejde. Oba vykukové nastraží na Karabu past a podvodník Václav jim v tom bude účinně pomáhat. Aby dobro znovu zvítězilo, k tomu je třeba chytrost, přátelství a smělé srdce.

Ondřej Vetchý ve filmu Tajemství staré bambitky 2

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 se točila celkem 27 dní na 8 různých lokacích. Pro herce a komparzisty bylo ušito 60 kostýmů, dalších 300 pochází z fundusů. Vzniklo celkem 18 paruk a použity byly desítky příčesků, copů, knírů a falešných vousů. Ve filmu si zahrálo 8 koní, 25 slepic, 16 hus, dále kozy, ovce, 1 velbloud a 1 papoušek. Pro scény venkovského trhu nechala produkce navézt 250 hlávek zelí, pro různé scény bylo použito 75 balíků slámy.

Do svých dřívějších rolí se opět převtělili Ondřej Vetchý jako Hrnčíř/Karaba, Tomáš Klus a Kamila Janovičová jako Jakub a Anička, Miroslav VladykaJiřím Lábusem v postavách padoušských rádců Ference a Lorence, Petr Štěpánek jako kuchař Frit nebo Otmar Brancuzský jako generál. Děj obohatí ale i nové postavy – Veronika Khek Kubařová je nešikovná královna Julie, Valentýna Bečková jako dcera Jakuba a Aničky – princezna Johanka a Markéta Plánková ztvárňuje sympatickou Juliinu komornou Hermínu. Původní pohádkovou hudbu napsal Václav Noid Bárta, který se rovněž objeví v jedné z rolí.

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 podle scénáře Evžena Gogely vzniká v produkci Roberta Plavce a Radovana Vašáka ve společnosti Fairytale Production s.r.o., v koprodukci s Českou televizí.

Distribuční společnost Bioscop uvede pohádku do kin 9. prosince 2021.

připravila V. Brouková
zdroj: U. Donátová
foto/video: Fairytale Production, Totalfilm Media, Bioscop © 2021