Anifilm 2021: Čtvrteční tipy z libereckého programu

Čtvrtek se na Anifilmu v Liberci úspěšně rozběhl i navzdory bouřlivé noci. Kromě filmových programových tipů tu máme dnes i jeden tip na doprovodný program. Anifilm není jen o promítání, ale nabízí i řadu výstav, koncertů i programu pro filmové profesionály. Program se i díky přesunu festivalu do velkého krajského města adekvátně rozrostl. Pokud tu už nejste, určitě přijeďte. Na včerejší dění se podívejte ve zbrusu nových Festivalových vteřinách.

Dílny animace – do 17:00 Lidové sady/Malý sál

Dílny animace seznamují děti zábavnou formou s procesem tvorby animovaných filmů. Děti si tak pod vedením lektorů samy vyrobí vlastní animovaný film, na němž se podílejí od nápadu přes přípravu scénáře až po samotnou animaci. Při práci využívají řadu výtvarných technik, které zahrnují animaci ploškovou, kreslenou, počítačovou, animaci písku, plastelíny, pixilaci i stop-motion animaci.

Dějiště animací Lidové sady (foto: R. Volfík)

Kryptozoo – 21:00 – Grandhotel Zlatý Lev

Jako malá holka zažila Lauren na japonském ostrově Okinawa podivné setkání. Do spánku se jí vplížil bájný tvor zvaný baku a snědl všechny její noční můry. Od té doby se Lauren touží s baku znovu setkat, ba co víc – je přesvědčena, že podobné magické bytosti potřebují naši ochranu. S pomocí vizionářky Joan proto v této alternativní realitě „hipísáckých“ 60. let v USA založí speciální zoo pro takzvané kryptidy – mytická zvířata a další (mnohdy nebezpečné) tvory. Zde je lidé mohou obdivovat, aniž by jedné či druhé straně hrozilo smrtelné nebezpečí. Jenže Lauren a Joan nejsou jediné, kdo po celém světě pátrají po posledních přežívajících legendách. Proti pacifistické kultuře zde stojí militantní Nick. Ten v kouzelných tvorech vidí klíč k získání moci a má obzvlášť spadeno právě na baku. S její pomocí chce totiž zničit sny a plány všech „hipíků a ostatního póvlu“ a nastolit autoritářský režim. Lauren se tak má co otáčet, aby zachránila všechna ohrožená stvoření. Je ale zoo pro kryptidy tím správným řešením? A jak to vidí její parťačka Phoebe, sama jedna z ohrožených? Cesta k naplnění Laureniných ideálů vede napříč Amerikou přes setkání s jasnovidkou a proradným faunem až ke krvavým konfliktům. To vše v psychedelicky barevných kulisách výtvarníka a režiséra, jehož film Jak se mi potopila střední škola (2016) získal na Anifilmu 2017 zvláštní uznání poroty.

Chystáme rozhovor s tvůrci

Kryptozoo

Ježek Sonic – 21:30 – Náměstí Dr. E. Beneše

Řada filmů kombinuje animaci s reálným filmem. Málokterý filmař však musel pracovat s něčím tak rychlým a nepolapitelným, jako je ježek Sonic. Do filmu utekl z videohry, aby se v něm střetl se skutečným padouchem. Modrý superrychlý ježek Sonic totiž patří k největším videoherním legendám. A o legendách se obvykle točí životopisné a často nudně důstojné filmy. Jenže o bláznivém, superrychlém a navíc i mimozemském ježkovi Sonicovi mohla vzniknout jedině komedie, ve které hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchá před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem.

Rozsáhlý program festivalu najdete na webu Anifilmu zde. Festivalové centrum se nachází na zámku.

Festival se letos koná samozřejmě za dodržení bezpečnostních podmínek stanovených vládou:

Co potřebujete k vydání akreditace?
✔ Doklad o očkování
– 22 dní od první dávky proti COVID-19, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka
– 22 dní od první dávky očkování proti COVID-19, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka
– nejméně 14 dní od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC, ale ne více než 9 měsíců
✔ negativní antigenní test ne starší 72 hodin nebo negativní PCR test ne starší 7 dní
✔ doklad o absolvování testu u zaměstnavatele nebo ve škole (potvrzení zaměstnavatele nebo školy)
✔ potvrzení o prodělaném onemocnění do 180 dnů od pozitivního výsledku testu.
Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují.
!!! Musíte být otestováni po celou dobu platnosti akreditace !!!
OTESTOVAT SE MŮŽETE I NA ANIFILMU V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, rezervujte si prosím termín na: http://anygence.com/site/anifilm

Další důležité informace najdete na webu www.anifilm.cz/cs/prakticke-info/bezpecnost/

-red-
foto/video: Anifilm, CinemArt, René Volfík