Nepřehlédněte

Očekávaný český thriller Stínohra představuje první ochutnávku (teaser)

Zajímavý projekt producentů Jana a Venduly Bradáčových Stínohra zpracovává příběh inspirovaný skutečnou událostí. Film sleduje cestu za pomstou kvůli smrti blízkého člověka a hledá odpovědi na to, kde začíná a končí spravedlnost. Právě zveřejněný teaser nejen potvrzuje nadstandardní režisérskou invenci Petera Bebjaka i jeho kameramana Martina Žiarana, ale slibuje i syrový příběh točený na klasický filmový materiál. Kombinace všech těchto aspektů dělá ze Stínohry jeden z nejočekávanějších podzimních titulů tohoto roku.

Scénář dramatického příběhu Stínohra napsala podle námětu producenta Jana Bradáče jeho žena Vendula Bradáčová. Vychází z jeho osobní životní zkušenosti a základní motiv Stínohry je tedy téměř autobiografický. Vývoji projektu, který je scenáristickým debutem v žánru celovečerního hraného filmu, se tvůrci věnovali 10 let.

Stínohr (foto: Hangar Film)

V hlavních rolích se představí současná slovenská hvězda Milan Ondrík, jeden z nejobsazovanějších domácích herců Hynek Čermák, dále Vladimír Javorský, Kristýna Frejová nebo dva nové herecké objevy: Leona Skleničková a Jan Jankovský, který na sebe výrazně upozornil v právě uváděném filmu Chyby Jana Prušinovského. Znám je také z minisérie Pustina či zajímavého televizního thrilleru Beze stopy.

Stínohra (foto: Hangar Films)

Čtyřicetiletý záchranář z malého města Jan Kavka (Milan Ondrík) právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel případu Evy Kavkové Dvořák (Vladimír Javorský) narazí na řadu podivných okolností. Pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je pravděpodobně informátorem vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová) a také pod její ochranou. Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému?

Stínohra vznikla v produkci Jana & Venduly Bradáčových v jejich společnosti Hangar Films. Koproducenty jsou Barletta, Česká televize, DNA Production, RTVS a další.

Do kin snímek zamíří v distribuci Falconu 14. října.

-red-
zdroj: Uljana Donátová a redakce
foto/video: Hangar Films, Falcon © 2021