Tajemství staré bambitky 2 má ukázku, do kin pohádka vejde v prosinci

Pokračování pohádky Tajemství staré bambitky 2 se přesouvá ze střižny do postprodukce. Premiéra v kinech je plánována na letošní 9. prosinec. Je tedy nejvyšší čas ukázat divákům první záběry z filmu. Teaser doplňuje představení filmového plakátu. Pohádka se divákům víc představí na letošním Zlín Film Festivalu, kde tvůrci divákům odhalí plnohodnotný trailer.

Tajemství staré bambitky 2 je volným pokračováním jedné z nejúspěšnějších domácích pohádek posledního desetiletí. Nový příběh přivede na plátno prince Jakuba a hrnčířskou dceru Aničku, z nichž se stal královský pár, rodinu tvoří i rozkošná princezna Johanka a její dědeček, který se věnuje jenom hrnčířskému řemeslu. Loupežník Karaba se stal tak trochu pohádkovou legendou. Situace se zamotá ve chvíli, kdy se rádcové Ferenc a Lorenc chtějí pomstít a využijí k tomu „smůlovatou“ královnu Julii ze sousedního království. Oba vykukové nastraží na Karabu past a podvodník Václav jim v tom bude účinně pomáhat. Aby dobro znovu zvítězilo, k tomu je třeba chytrost, přátelství a smělé srdce.

V hlavních rolích se představí Ondřej Vetchý, Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Veronika Khek Kubařová, Valentýnka Bečková, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka, Václav Noid Bárta, Petr Štěpánek, Markéta Plánková a další.

A jak je to s bambitkou, která se ve filmu objeví a vidíte ji i na začátku první ukázky? Jde o funkční repliku středověké zbraně a pochází z fundusu České televize, která film koprodukuje. Bambitka je opravdu pouze jedna, takže ji rekvizitáři střežili jako oko v hlavě.

Veronika Khek Kubařová a Ondřej Vetchý v pohádce Tajemství staré bambitky 2 (foto: Fairy Tales Production)

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 vzniká v produkci Roberta Plavce a Radovana Vašáka ve společnosti Fairytale Production s.r.o., v koprodukci s Českou televizí. Režíruje ji Ivo Macharáček podle scénáře Evžena Gogely. Písničky a hudbu k filmu napsal Václav Noid Bárta.

Film vznikal na mnoha malebných lokacích, ve skanzenech v Kouřimi či Přerově nad Labem, na zámku Mníšek pod Brdy a Hradě a zámku Jindřichův Hradec.

-red-
foto/video: Fairy Tale Production, Bioscop, Totalfilm Media © 2021