Nepřehlédněte

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 představila na Zlín Film Festivalu trailer

Pohádka Tajemství staré bambitky 2 vstoupila do poslední fáze dokončovacích prací. Premiéra je plánována na 9. prosince 2021. Na filmovém festivalu ve Zlíně nyní tvůrci představili prvnímu publiku trailer k filmu. Delegace k filmu na Zlín Film Festivalu uvedla první díl úspěšné pohádky na velkém plátně. V rámci celodenního programu se tvůrci setkají s fanoušky na autogramiádě nebo na červeném koberci před kongresovým centrem.

Tajemství staré bambitky 2 je volným pokračováním jedné z nejúspěšnějších domácích pohádek posledního desetiletí. Z Jakuba a Aničky se stal královský pár, rodinu tvoří i rozkošná princezna Johanka a její dědeček se věnuje jenom hrnčířskému řemeslu. Rádcové Ferenc a Lorenc se vetřou do přízně královně Julii ze sousedního království a nastraží na Karabu past. Bude třeba spojit síly, aby dobro zvítězilo.

A jak vlastně vzniklo jméno Karaba? „Loupežník se v té úplně nejstarší verzi příběhu jmenoval „Caramba” – dle španělského zaklení („Hrome”). Protože jsme v Čechách, přejmenovali jsme jej na Karabu a u toho zůstalo,“ vzpomíná scenárista Evžen Gogela.

Veronika Khek Kubařová a Ondřej Vetchý v pohádce Tajemství staré bambitky 2 (foto: Fairy Tales Production)

V hlavních rolích se opět představí Ondřej Vetchý, Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka Petr Štěpánek. Nově je doplní Veronika Khek Kubařová, Valentýnka Bečková, Markéta PlánkováVáclav Noid Bárta.
Václav Noid Bárta se navíc postaral i o hudbu a písničky k filmu.

Pohádku opět režíruje Ivo Macharáček podle scénáře Evžena Gogely. Film vzniká v produkci Fairytale Production Roberta Plavce a Radovana Vašáka. Koproducentem filmu je Česká televize, do kin jej bude distribuovat společnost Bioscop.

-red-
foto/video: Bioscop, Fairytale Production, Totalfilm Media © 2021

%d blogerům se to líbí: