Tajemství staré Bambitky 2 – Noid představuje postavu podkoního i svou hudbu

Druhý díl jedné z nejoblíbenějších pohádek posledních let se již brzy chystá do českých kin. Tajemství staré bambitky 2 dorazí na stříbrná plátna už 9. prosince. Mezi nové herecké představitele patří Václav Noid Bárta, který se převtělil nejen do role podkoního Václava, ale také se ujal skládání hudby a písniček pro film. Podívejte se na zbrusu nové video ze zákulisí.

Václav je v pohádce Tajemství staré bambitky 2 trochu jednoduchý vesnický chlapík, a tak snadno naletí na sliby intrikánů Ference a Lorence a pomáhá jim v jejich lumpárnách. Jak sám říká, bylo pro něj ctí spolupracovat se skvělými hereckými partnery.
„Pokud v některých scénách je Václav trochu vykulený, tak je to tím, že s úžasem hledím na ty velké herce – Ondřeje Vetchého, Jiřího Lábuse a Miroslava Vladyku,“ přiznává s úsměvem Noid.

Na písničkách k filmu začal pracovat již před natáčením, následně pak vznikala filmová hudba. „Písničky vznikaly přes dva měsíce, pak přišla ta relativně lehčí část práce, a to scénická hudba, protože ta témata již byla rozpracovaná v písničkách, které byly první. Takže jsem na ně mohl navázat. Je to vlastně taková malba a já jsem po skončení natáčení ve studiu začal malovat. Chtěl jsem hudbu trošku přiblížit tomu, co znáte z disneyovek, použít i velké scénické pasáže, aby hudba na diváka z plátna doslova sahala. Pohádka je výsostně filmová a hudba k ní musí být také taková,“ říká Václav Noid Bárta.

V hlavních rolích se opět představí Ondřej Vetchý, Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka Petr Štěpánek. Nově je kromě Václava Noida Bárty doplní Veronika Khek Kubařová, Valentýnka Bečková nebo Markéta Plánková.

T. Klus a O. Vetchý

Pohádku opět režíruje Ivo Macharáček podle scénáře Evžena Gogely. Film vzniká v produkci Fairytale Production Roberta Plavce a Radovana Vašáka. Koproducentem filmu je Česká televize, do kin jej bude od 9. prosince distribuovat společnost Bioscop.

-red-
foto/video: Bioscop, Fairytale Production, Totalfilm Media © 2021