Princezna Johanka se představuje – V druhé Bambitce se objeví dcera Aničky a Jakuba

Dlouho očekávané pokračování populární pohádky Tajemství staré Bambitky 2 odhaluje další stěžejní postavu nového pohádkového příběhu. Princeznu Johanku, dceru krále Jakuba a královny Aničky hraje téměř devítiletá herečka Valentýna Bečková. Ve svém mladém věku se již dokázala zařadila k nejobsazovanějším českým herečkám. Valentýna je díky svému přirozenému hereckému talentu a výřečnosti srovnávána s legendárním dětským hercem Tomášem Holým.

Valentýna Bečková začala ve čtyřech letech účinkovat v reklamách, v celovečerním filmu se poprvé objevila v roce 2019, a to v diváckém hitu Ženy v běhu. Zahrála si i ve dvou filmech Marty Ferencové – Příliš osobní známost a Přání Ježíškovi a v komedii Láska na špičkách. Nedávno se také objevila jako hlavní aktérka vánočního videoklipu Marka Ztraceného a Hany Zagorové Vánoce jako dřív.

 „Říkám to úplně všude, já jsem se do ní úplně zamiloval. Asi jsem nehrál s talentovanější herečkou, ona je taková čistá duše,“ říká o své malé partnerce z pohádky Tomáš Klus.

„První natáčecí den jsme stály na place a čekaly a ona mě úplně intuitivně chytla za ruku.  V té chvíli jsme se skoro vůbec neznaly, ale pro mne to byl moment, kdy jsem si řekla, že to půjde, protože to tak je. A ne že bych to musela vyrábět nebo vymýšlet, prostě věřím, že to bylo vzájemné, že jsme si sedly,“ vzpomíná Kamila Janovičová.

Na filmová plátna se samozřejmě kromě Tomáše Kluse a Kamily Janovičové vrací i Ondřej Vetchý jako loupežník Karaba, rádcové Ferenc a Lorenc v podání Miroslava Vladyky a Jiřího Lábuse či kuchař Frit s tváří Petra Štěpánka. V pokračování ale uvidíme i nové postavy. Dějem zamíchá především Veronika Khek Kubařová jako královna Julie, Václav Noid Bárta jako podkoní nebo komorná Hermína, kterou s chutí ztvárnila Markéta Plánková.
Pohádku opět režíruje Ivo Macharáček podle scénáře Evžena Gogely.

Premiéra pohádky Tajemství staré bambitky 2 je naplánována na 10. února 2022. Do kin ji uvede Bioscop.

-red-
zdroj: U. Donátová a redakce
foto/video: Totalfilm Media, Bioscop, Fairytale Production © 2022