Za týden dorazí do kin Ondřej Vetchý jako Karaba s malou princeznou (video)

Loupežník Karaba, který se už živí poctivě, dorazí přesně za týden do českých kin v pohádce Tajemství staré bambitky 2. Podmínkou, aby dvojka mohla vůbec vzniknout, bylo, že klíčoví herci z původního filmu s natočením pokračování souhlasili. Ondřej Vetchý se v pokračování populární pohádky objeví společně se starými známými (Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka) i novými postavami v podání Veroniky Khek Kubařové nebo Václava Noida Bárty. Chybět nebude ani malá princezna Johanka, Karabova vnučka, v podání talentované Valentýny Bečkové.

Pro režiséra Iva Macharáčka a všechny producenty byl zásadní návrat Ondřeje Vetchého do role Karaby. „Ondra prostě je, řeknu to v dobrým, stará škola. Je připravený, o roli přemýšlí a každé gesto, intonace má v jeho podání význam, protože má postavu propracovanou,“ pochvaluje si režisér.

Pro Kamilu Janovičovou, která hraje Karabovu dceru byla a je spolupráce s Ondřejem Vetchým velká zkušenost. „Ondřej Vetchý je úžasný perfekcionista. Do poslední vteřiny řeší tu postavu a konkrétní situaci, i uprostřed obrazu jsme ještě upravovali narážky, aby byly stoprocentní. Pracuje na sto šedesát procent. Neustále. Vzhlížím k němu a fascinuje mne, jak přijde zase s něčím novým a já si říkám ježišmarjá to mne nenapadlo, to je super… Cítila jsem, že mne to táhne herecky nahoru,“ říká Kamila Janovičová.

T. Klus a O. Vetchý, v pozadí K. Janovičová

 „Ondra Vetchý je pro mne jeden z důvodů, proč jsem chtěla do Bambitky jít. Je to úžasný herec, úžasný muž a já jsem s ním nikdy ještě pořádně déle netočila. Takže jsem na to byla moc zvědavá a byla jsem tak zvědavá, a tak nadšená, že jsem mu z roztržitosti začala sama tykat, aniž by mi to nabídl, což se mi běžně nestává. Naopak se mi stává, že opakovaně lidem vykám a oni mi musí připomínat, že už si tykáme. Jemu jsem začala tykat, což se nedělá a určitě se to nedělá Ondrovi Vetchému. Ale on byl velkorysý a ten můj trapas přešel,“ přiznává se Veronika Khek Kubařová.

V hlavních rolích se po boku Ondřeje Vetchého objeví Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Veronika Khek Kubařová, Valentýna Bečková, Jiří Lábus, Miroslav Vladyka, Václav Noid Bárta, Petr Štěpánek, Markéta Plánková a další.

U. Donátová a redakce
foto: Fairytale Production, V. Resler © 2021
video: Totalfilm Media, Fairytale Production, Bioscop © 2021