Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Thriller Stínohra odhaluje v nových videích zákulisí, do kin dorazí za měsíc

Stínohra je příběhem muže, který pod tíhou viny hledá odpovědi na to, kde začíná a končí spravedlnost. Zároveň je příběhem o mnoha podobách lásky, síle přátelství a ztrátách i nadějích, které si lidé v mezních situacích mohou vzájemně nabídnout. Film podle scénáře Venduly Bradáčové natočil režisér Peter Bebjak, podepsaný pod mimořádně úspěšným seriálem České televize Devadesátky. Hlavní role ve filmu ztvárnili Milan Ondrík, Hynek Čermák, dále Vladimír Javorský, Kristýna Frejová nebo dva nové herecké objevy: Leona Skleničková a Jan Jankovský. V nových videích tvůrci odhalují zákulisí i hlavní negativní postavu snímku.

„Téma filmu je něco, co funguje po staletí, je nám dané, je to věčný způsob hledání toho, jak potrestat zlo,“ říká režisér Peter Bebjak.

„Pro mě je hlavním tématem toho filmu odpuštění a věřím, že bude i nejčitelnějším, protože odpuštění je v dnešní době velmi důležité téma,“ říká  herec Hynek Čermák. „S Peterem Bebjakem budu klidně točit jakýkoliv další film. Mně se moc nestává, že bych se těšil na plac, ale tady to byla naprostá pohoda,“ přiznává jeden z nejobsazovanějších českých herců Hynek Čermák.

„Ten scénář je zajímavý a je o otázkách, které je třeba řešit,“ říká představitel vyšetřovatele Vladimír Javorský a přiznává, že režisér Peter Bebjak mu svým přístupem  připomíná českou režisérskou legendu Karla Kachyňu.

Stínohra (foto: Hangar Films)

Další nové video představuje výrazný herecký talent – Jana Jankovského. Patří k filmovým objevům loňského roku. Za roli ve filmu Jana Prušinovského Chyby byl nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Již v několika televizních seriálech ztvárnil postavy, které se pohybují za hranicí zákona, a v roli Roberta Stránského ze Stínohry aspiruje na jednoho z nevýraznějších záporáků českého filmu.

„Bertík Stránský má problémy s pervitinem a vlastní blbostí a přepnutím v hlavě se dostane do velkých problémů. Udělá naprostý nonsens a dostane se do kriminálu. Je to idiot…,“ tvrdí o hrdinovi s nadhledem Jan Jankovský a přidává osobní zkušenost. „Nemyslím, že by to byl prvoplánový hajzl… já jsem taky vyrůstal na sídlišti a vím, jak ta komunita dokáže lidi formovat.

Za důležitou zkušenost považuje herec spolupráci s režisérem Peterem Bebjakem.

„Líbil se mi scénář a dělat s Petrem Bebjakem byla rozhodně lákavá nabídka. A byl bych, myslím, hloupý, kdybych ji nevyužil.  Mám strašný štěstí na režiséry a mám štěstí na lidi. Když na place není pohoda, to se pak okamžitě kousnu, a naopak začnu dělat víc chyb. I když mi neustále Peter říkal: No tak, však hráš tak trhaně… nebo: To je jediné toto, čo vieš …? tak to byla legrace. Takové štengrovačky mě naopak strašně nabíjejí…“ směje se Jan Jankovský.

Stínohra producentů Venduly a Jana Bradáčových (Hangar Films) bude do kin uvedena 7. dubna v distribuci společnosti Falcon.

-red-
foto/video: Hangar Films, Falcon © 2022
zdroj: U. Donátová 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast