Nejhorší filmy a dobrý rum, v červnu vypukne Festival naruby

Organizátoři pražského filmového Festivalu naruby mají smysl pro humor. Stejně jako jejich mateřské kino Balt, kde vybrané filmy promítají jako tkzv. Rumové kino. Řídí se přitom jednoduchou rovnicí: špatný film + kvalitní rum = skvělý zážitek.
9. a 10. června se v areálu staré čistírny odpadních vod v Bubenči rozjede naplno festival těch nejhorších filmů, které byly za posledních 50 let natočeny. A nejen to, chybět nebude ani doprovodný program v podobě výlezu na komín a spuštěním dolů vnitřkem komínu nebo komentované prohlídky původní kanalizační stoky a čerpadel.

Jak to celé na místě probíhá? Jakmile se dostavíte do hlavní haly a prokážete se platným lístkem, tak od obsluhy obdržíte platíčko se 4 rumy + jemně perlivou vodu. Na platíčku máte uvedené časy, ve kterých máte začít jednotlivé rumy degustovat (čas je pouze doporučený a můžete si ho libovolně poupravit). Následně se usadíte na libovolné místo. Po levé straně od plátna bude umístěn signalizační semafor, který vám řekne, že je potřeba si dát další panák (čas hlídáme za vás) a můžete si v klidu užívat skvěle špatný film.

Pokud divákovi pro zlepšení filmového zážitku nebudou 4 rumy stačit, může si během představení online doobjednat. Pokud alkohol nepije, dostane nealkoholický rum Vassa Zero.

Areál Festivalu naruby

Stará čistírna odpadních vod v Praze Bubenči je krásné místo, které původním záměrem skvěle ladí ke špatným filmům. Je také významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901–1906 jako poslední článek systematické stokové sítě v Praze. K čištění většiny odpadních vod města Prahy sloužila až do roku 1967. Tento areál často využívají filmaři z celého světa. Natáčely se zde například filmy Šakalí léta, Mission Impossible: Ghost Protocol, Underworld: Blood Wars nebo Po strništi bos.

Bývalá čistička odpadních vod v Bubenči

A co se bude promítat? The Toxic Avenger je vlajková loď kultovních úchyláren. Vyprácí o čističi z města Tromaville, který rychle dospěje v mocného Toxic Avengera.
Diváci dostanou možnost vidět i druhý díl The Toxic Avenger Part II. (Původní sestřih totiž měl 4 hodiny, tak se tvůrci rozhodli jej uvést jako dva filmy.). Chybět nebude ani další z filmů ze série: Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV s novými hrdiny Delfíním mužem, Vibrátorem a Mastur Batorem.

The Room je v Česku poměrně neznámé dílo, ale v zámoří už má kultovní status. Vypráví svérázně o jistém milostném trojúhelníku.

Who Killed Captain Alex? je první Ugandský akční velkofilm, který si získal virální status a označení „akční film bez rozpočtu“. Původně se uvádělo, že rozpočet byl 200 dolarů, avšak později režisér upřesnil, že šlo pouze o 85 dolarů. Na filmu je vidět radost, se kterou byl natáčen.

Who Killed Captain Alex?

Bojiště země: Sága roku 3000 má v hlavní roli Johna Travoltu. Film získal 8 Zlatých malin a ocenění Nejhorší film za poslední čtvrtstoletí. A Travolta (a nejen on) v něm má vážně slušnou šlehu!

Bojiště Země: Sága roku 3000 (foto: Warner Bros.)

Film Troll 2 je brán jako nejlepší béčko všech dob. Trollové nejdříve přemění lidské oběti v zelenou vegetariánskou kaši, než je sežerou. Díky příšerným hereckým výkonům a režisérovi, který chtěl natočit opravdu strašidelný horor, ale nevěděl, jak na to, vzniklo něco úžasného.

Troll 2 (foto: MGM HE)

Shakespeare´s Sh*tstorm je příspěvek režiséra Lloyda Kaufmana do boje s velkými farmaceutickými firmami. Jde o nejoriginálnější adaptaci Bouře. Ve filmu se objeví snad všechny myslitelné tělní tekutiny.

Festival odstartuje 9. června od 16 hodin, potrvá do soboty 10. června do půlnoci. Vstupenky si zájemci mohou již nyní koupit online na webu festivalu.
Na místě budou stánky s rumem, občerstvením a merchem. Celkem se za dva dny odehraje 8 představení pro 1400 diváků a rozlije se minimálně 5600 panáků rumu.

-red-
foto: archiv, Prostor Balt © 2023