Villa Lucia: Hana Vagnerová jako femme fatale v traileru komedie o lásce a loupeži

Do kin zamíří v červnu nová krimi komedie, jejíž hlavní plakátovou hvězdou je Hana Vagnerová. Novinku – snímek Villa Lucia, příběh o první lásce a vloupačce natočil slovenský režisér Michal Kollár jako svůj vysněný projekt. V hlavních rolích uvidíme krom českých herců především Michala Kubovčíka a Juraje Hrčku. Podívejte se na trailer.

V komedii Villa Lucia se sejdou tři kámoši, které spojuje vzpomínka na jejich nejkrásnější spolužačku ze střední školy, na úchvatnou Lucii (Hana Vagnerová). Cyril (Juraj Hrčka) ji vždy miloval, několikrát se kvůli ní teatrálně pokusil o sebevraždu, a právě dnes vychází z psychiatrické léčebny, aby se jí v rámci terapie za všechno omluvil. Gorazd (Michal Gubovčík) se s ní dal mezitím dohromady, bude si ji brát a jejich vztah je přesně to, o čem se nestabilní Cyril nesmí dozvědět. Svatopluk (Martin Meľo) sní o tom, že by jejich starou partu dal zase dohromady, a právě dnes má jedinečnou šanci, aby si své staré křivdy vyříkali. Sejdou se v Luciině rodném domě, ve velké staré vile nad městem, kde je ale čeká mnohem větší problém. Právě dnes se ji totiž rozhodli vyloupit dva zkorumpovaní policajti jako svou poslední fušku. Nastává noc plná zmatků, záměn, akce a zábavy. Přežijí jen ti, co drží spolu, i kdyby to bylo proti jejich vůli.

Villa Lucia – Zdeněk Godla, Michal Kubovčík a Hana Vagnerová (foto: Bontonfilm)

Režisér Michal Kollár má za sebou vizuálně výrazný krimithriller Rudý kapitán nebo akční seriál Ultimátum. Villa Lucia je generační výpověď namíchaná s prvky zlodějské komedie. Především je to ale bláznivě pojatý příběh první lásky,“ popisuje film sám režisér.

“Scénář k tomuto filmu se mnou doslova rostl, jeho podoba se měnila. Původně to měla být lehká post-teenagerovská komedie, ale vždycky to měla být pocta filmům, které mám rád – klasickým komediím (mám na mysli všechno od Růžového pantera až po Billyho Wildera až po současné hity jako Superbad a Pařba) a akční filmy z 80. nebo 90. let,” dodává režisér a scenárista. Spoluautorem scénáře je režisérův dlouholetý spolupracovník Lukáš Sigmund.

Villa Lucia (foto: Bontonfilm)

Samotná vila se natáčela v Brně. Villa Lucia je ve skutečnosti Arnoldova vila v Brně (stojí vedle vily Tugendhat). Pomocí triků (3D scanning) byly dvě skutečné vily z Brna zasazeny do bratislavského podhradí. Podle tvůrců toto filmaři ve slovenském filmu udělali vůbec poprvé.

Mimochodem Zdeněk Godla začíná být na Slovensku hodně frekventovaným hercem. Godla v krátké době účinkuje už ve druhé slovenské komedii, nedávno zazářil ve filmu Invalida, který byl s úspěchem uveden i v našich kinech.

Bláznivá, akční a taky trochu romantická komedie s Hanou Vagnerovou v roli femme fatale dorazí do českých kin už 1. června v distribuci Bontonfilmu.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2023