Navždy tvá: Začalo natáčení třetí řady minisérie Iveta

V budově Městského soudu v Praze tento víkend odstartovalo natáčení závěrečné řady životopisné minisérie a Voyo Originálu Iveta. Jako první se tvůrci, v čele s režisérem a scenáristou Michalem Samirem, zaměřili na probíhající soudní spor právních zástupců Ladislava Štaidla a Ivety Bartošové o opatrovnictví jejich syna Artura. Ivetu pro Voyo natáčí produkční společnost Barletta Productions s producenty Majou Hamplovou a Matějem Chlupáčkem. 

Anna Fialová jako Iveta Bartošová (foto: Skupina Nova)

Třináct let po odchodu od Ladislava Štaidla se Ivetin život a kariéra změnily k nepoznání: alkohol, antidepresiva a každodenní zájem bulvárních médií jí berou naději. Zdá se, že vyprodané haly a úspěšné desky jsou minulostí, ale Iveta se nehodlá vzdát. Je přesvědčena, že pravá láska na ni stále čeká. A především má vedle sebe toho, který ji nikdy neopustí – svého dospívajícího syna Artura.

„Vždycky jsem si myslel, že ze všech řad Ivety budou scénáře a příprava té třetí zdaleka nejjednodušší. V tomto období je vše lehce dohledatelné, je tu nepřeberné množství videí, rozhovorů a záznamů. Ale opak byl pravdou. Dotýkáme se totiž toho nejkřehčího a nejkomplikovanějšího období, kterým si člověk může projít. Navíc většina veřejnosti má jasně ustanoveno, kdo je v tomto příběhu kladný, záporný a kdo za co může,“ říká režisér a scenárista Ivety Michal Samir a dodává: „Tak jak je v celé minisérii zvykem, i tentokrát přinášíme jiný úhel pohledu. Takový, který spoustě lidem nemusí vyhovovat, protože neodráží to, o čem jsou z médií pevně přesvědčeni. Nehledě na to, že ‚potíže s alkoholem’, jak se u nás často nazývá alkoholismus, je téma, které se dotýká napřímo nebo alespoň skrze někoho blízkého v podstatě každého z nás.“

Filip Rajmont jako novinář Pavel Novotný

V hlavních rolích minisérie se opět objeví Anna Fialová, která tak se svým předobrazem projde celkem přes tři dekády života. Fialovou ve třetí řadě nově doplní David Prachař jako Ivetin partner a majitel bezpečností agentury Josef Rychtář, dále Richard Krajčo coby oddaný Ivetin fanoušek Zdeněk Macura a Filip Rajmont jako někdejší král bulvárních médií Pavel Novotný se svou podřízenou, novinářkou a také Ivetinou kamarádkou Gabi v podání Zuzany Zlatohlávkové. Jana Stryková ztvární Gabinu zásadní konkurenci, bulvární novinářku Simonu, a v roli Ivetiny maminky Svatavy Bartošové se znovu představí Alena Mihulová.

David Prachař jako Josef Rychtář (foto: Skupina Nova)

Jak náročné bylo tentokrát obsazování rolí prozrazuje producentka Barletta Productions a castingová režisérka Maja Hamplová: „Už potřetí a stále jako poprvé. Casting třetí řady seriálu Iveta přinesl další výzvy. Stejně jako v předchozích sériích bylo opravdu náročné najít správného představitele pro Ladislava Šteidla, zde se tento nelehký úkol zopakoval hned dvakrát – najít představitele pro role Zdeňka Macury a Josefa Rycháře. Myslím, že Richard Krajčo a David Prachař se díky svému hereckému talentu postarají o to, abychom skutečné osoby neztvárňovali jako karikatury. Moc se na to těším. Novinářskou partu doplní v roli Pavla Novotného Filip Rajmont, za mě téměř k nerozeznání od skutečné předlohy.“

„Každá z jednotlivých řad Ivety má svůj vizuální styl, každá odráží estetiku i tempo doby, v níž se odehrává. A protože doba se, jak známo, zrychluje, závěrečná řada zachycuje hektické období, kdy do našich životů naplno vstoupily digitální technologie, a my mohli dostat všechno hned a online. Věci, zážitky… i osud živého člověka,“ dodává kreativní producent Voyo Matěj Podzimek.

-red-
zdroj: Jakub Fürst
foto/video: © Skupina Nova 2023