Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Na VOYO startuje Mozaika, vzornou rodinku šokuje náhlý rozchod rodičů (trailer)

Na Voyo dnes startuje nový rodinný seriál Mozaika. Diváci jej budou moci sledovat dvakrát týdně, vždy v úterý a ve čtvrtek. Šestnáctidílný seriál režisérek Jasminy Blaževič a Lenky Wimmerové podle scénáře Alice Nellis připravila pro Voyo produkční společnost Lucky Man v čele s producenty Dariou Špačkovou a Davidem Ondříčkem. Novinka se pyšní hvězdným obsazením.

Mozaika je příběhem velké, na první pohled zcela vzorové rodiny, kterou otřese náhlý rozchod rodičů (Taťjana Medvecká a Karel Heřmánek). Ti se rozhodnou najít sami sebe, ovšem každý zvlášť. Ještě předtím ovšem musí najít nové a oddělené bydlení, a tak dočasně cestují po rodinách svých čtyř dětí (David Máj, Marek Adamczyk, Jan Nedbal, Eva Podzimková).

Mozaika (Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, Martha Issová a David Máj)

Trable nad trable

„Asi každý zažil ve své rodině situace, kdy se něco zásadního stane a jednotliví členové začnou žhavit telefony, domlouvat se, řešit, způsobovat nedorozumění a ta následně žehlit nebo ještě více prohlubovat. U Jirsových je situace o to dramatičtější, že jsou v ní hned čtyři sourozenci a nečekaný rozvod rodičů je zastihne zrovna ve chvíli, kdy si každý z nich řeší své vlastní trable. Je to příběh, kde opravdu každý má své malé nebo větší tajemství, které se během příběhu vyjeví. Hlavními tématy ale zůstávají sounáležitost a láska, protože té je v téhle rodině i přes veškeré její problémy víc než dost,“ představuje Mozaiku kreativní producentka TV Nova Iva K. Jestřábová.

Mozaika (Jan Nedbal a Tomáš Drápela)

Mít se rádi není vždy lehké

Mozaika vznikla podle scénáře Alice Nellis. Ta k ní říká: „Je to příběh o rodině, o tom, že mít se rádi není vždycky lehké, ale v těch opravdu těžkých situacích to je to, co nejvíc pomáhá. Je to příběh o vztazích, které nemusí být vždycky jednoduché, což může být někdy drama a jindy zase komedie. Ale hlavně je to o tom, co všichni známe – že v životě se všechny žánry většinou mísí – a kdykoliv se můžeme zasmát, tak to pomůže.“

Mozaika (Marek Adamczyk, zády Kristýna Ryška)

Oba hlavní protagonisté (Karel Heřmánek a Taťjána Medvecká) jsou učitelé v důchodu. Ona je duší svobodomyslná umělkyně a on zase mykolog s láskou k cestování. Nejdřív adoptovali jednoho syna, potom druhého. A když už to vypadalo, že je rodina kompletní, narodila se jim nečekaně dvojčata. „Helena je aktivní, otevřená bytost, která miluje svou rodinu a chce žít v pravdě. Aspoň na stará kolena. A právě tahle někdy možná až zbrklá upřímnost mi na ní byla sympatická,“ říká ke své roli Taťjána Medvecká.

Mozaika (Tomáš Drápela a Eva Podzimková)

Propletené osudy

Richard (David Máj) je nejstarší a adoptovaný syn. Je nejzodpovědnější, má úspěšnou autodílnu a s manželkou Bělou (Martha Issová) se marně pokoušejí o dítě. David (Marek Adamczyk) má kapelu a je tak trochu zastydlý rocker. Pracuje v bistru a bratrově autodílně a je notoricky nezodpovědný. Lucie (Kristýna Ryška) s ním má tři děti – patnáctiletou Anču (Sophie Šporclová), sedmiletého Tondu a tříletou Adélku – a pracuje jako kosmetička. Manželství jim skřípe a David není Lucce věrný. Oba jsou unavení životem a rodičovstvím, přičemž z nich samotných už jim moc nezbylo, a tak hledají cestu ven. Michal (Jan Nedbal) žije už tři roky s Vojtou (Tomáš Drápela) a společně se starají o velký statek. Navíc ještě pracuje na veterině. Chtěl by si Vojtu vzít, s čímž ale hned narazí. Společně pak bojují jak s předsudky svých rodin, tak s těmi vlastními. Poslední z rodiny je Madla. Ta je s Michalem (Jan Nedbal) dvojče. Madla je nejpotrhlejší a nejméně usazená ze všech dětí rodiny Jirsových. Pracuje jako učitelka výtvarné výchovy na místní zušce. Roky chodí s Igorem, ale jejich vztah se nikam neposouvá.

Režisérka Jasmina Blaževič se štábem na place seriálu Mozaika

„Alice Nellis má mimořádnou autorskou schopnost načítat lidské reakce v mnoha vrstvách a ty pak vepisuje do svých scénářů. Ona vidí, co jiní nevidí a slyší, co jiní neslyší, chodit bosé nohy po plyši, a to pak vtěluje do svých scénářů a my se snažily na to navázat jako režisérky,“ říká k Mozaice režisérka Lenka Wimmerová a Jasmina Blaževič ji doplňuje: „Nešetřily jsme citem, v tom to je ženské. Šly jsme na doraz. Chtěly jsme, aby divák cítil to, co cítí postavy.“

-red-
zdroj: J. Fürst
foto/video: © Skupina Nova 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast