Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Vzdor i naděje: Ewa Farna složila titulní song k Mádlově napínavému thrilleru Vlny

Napjatě očekávaný film Vlny režiséra Jiřího Mádla svedl dohromady oceňované tvůrce nejen na place, ale i v nahrávacím studiu. Zatímco v Redakci mezinárodního života Československého rozhlasu, ve které se děj strhujícího příběhu inspirovaného skutečnými postavami odehrává, se sešli Martin Hofmann, Stanislav Majer, Tatiana Pauhofová, Vojtěch Vodochodský nebo Vojtěch Kotek, stejnojmennou titulní píseň nazpívala Ewa Farna.

Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu.

V 60. letech zněla z rozhlasových vln hudba, která svou energií a silou uměla strhnout davy. Hudba jsou emoce, je to o přítomném okamžiku tady a teď a sílu té doby jsme chtěli převést do současnosti. Ewa svým hlasem, talentem a energií oslovuje celou zemi a svým přístupem a pokorou k řemeslu zase nás jako tým. Z výsledku máme obrovskou radost,“ okomentovala spolupráci s Ewou Farnou producentka filmu Monika Kristl.

Ewa Farna

Vzdor i naděje

„Oslovení od Jirky mě moc potěšilo, věřím v jeho poctivost a profesionalitu v tom, co dělá. Jako u všech nabídek jsem však trvala na zhlédnutí filmu, a tak jsme se pár měsíců nazpět spolu s teamem, který jsem pro tento projekt vybrala, sešli v kinosále. Jistou nekonvenčnost a rebelii jsme chtěli zachytit i v písni. Chtěla jsem, ať písnička dokáže fungovat samostatně v mém repertoáru, zároveň ať je tam patrná inspirace tou dobou a ať je v ní cítit vzdor i naděje,” popsala tvorbu písně Vlny zpěvačka a Absolutní slavice Ewa Farna.

Jiří Mádl na place filmu Vlny (foto: Dawson Production)

Jsem moc rád, že písničku k Vlnám dělá Ewa. Od začátku takové spojení dává smysl, protože jsme naše kariéry odstartovali ve stejnou dobu a jsou si celých těch dvacet let hodně podobné. Vlny jsme chtěli od začátku udělat jako film, který míří na velké publikum a zároveň nese svoji kvalitu, a o to stejné usiluje svou hudební tvorbou i Ewa,“ řekl o spolupráci režisér a scenárista Jiří Mádl.

Film Vlny vtáhne diváky do Prahy 60. let. Z rozhlasových přijímačů hraje rokenrol, studentské revolty mění svět a v proslulé redakci Československého rozhlasu působí pod vedením Milana Weinera novinářské celebrity své doby, jejichž plakáty zdobí zdi mnoha domácností. Mezi tehdejší žurnalistické ikony Jiřího Dienstbiera, Věru Šťovíčkovou nebo Luboše Dobrovského se dostává mladík Tomáš. Vlastně tak trochu omylem, místo v redakci bylo snem jeho mladšího bratra Pavla. Tomáš se dosud staral hlavně o to, aby byli oba v bezpečí. Netuší ale, že místní redaktoři jsou v hledáčku tajných služeb. Ty se o jejich činnost začnou zajímat o to víc, když se objeví nahrávka, jejíž odvysílání by mohlo změnit osudy mnohých. Čas se krátí, napětí narůstá, je třeba jednat. Stane se Tomáš jedním z těch, kdo se zapíší do historie, nebo bude chránit nezletilého sourozence, toho posledního, kdo mu po smrti rodičů zbyl?

Napínavý snímek Jiřího Mádla o důležitosti rodiny, boji za svobodu a jedné nahrávce, která může změnit běh dějin, bude premiérově uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.
Do kin Vlny vplují 15. srpna.

-red-
zdroj: E. Albrechtová
foto/video: © Bontonfilm, Dawson Production 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast