Nepřehlédněte

Recenze | MERUŇKOVÝ OSTROV

Babika je žena, která hledá lásku. Na začátku příběhu ji nachází a v tu chvíli je pro ni fatální a velmi vášnivá. O to drsnější je probuzení. Příběh ženy, která je těžce zkoušená osudem. Její prožitky plné vášně, krutosti osudu a vztahu ke třem mužům, na samotě v meruňkových sadech…

György Cserhalmi a Szidi Tobias

SLOVENSKÝ FILM SE PROBUDIL

Slovenská kinematografie se v posledních letech začíná probouzet a to je dobře. Film Europe přivezl do našich kin další výborný film. Mírně připomíná Šulíkovu Záhradu, s tím rozdílem, že je mnohem epičtější a nepřehání to s lyrikou. Dávkuje ji velmi přesně. Jako celek pak funguje výborně. Má velmi silnou a syrovou atmosféru s jemnými momenty, které o to víc kontrastují.

VÝBORNÝ SCÉNÁŘ

Meruňkový ostrov je velmi čitelný a jednoduchý film, ale v tom nejlepším slova smyslu. Naprostá přirozenost režie, kamery i hereckých výkonů by mohly budit dojem lehkosti. Nicméně je jasné, že nad scénářem se velmi přemýšlelo. Je totiž skvělý. Napsal ho manžel Szidi Tobias – Peter Lipovský.

Peter Nádasdi, Szidi Tobias a Attila Mokos

CHARISMATICKÉ OBSAZENÍ

Szidi Tobias (Babika) je velmi civilní a přesná, stejně jako její partneři. Na začátku se mihne českému publiku známý György Cserhalmi (ŽELARY). Hlavní mužské postavy ztvárnili Attila Mokos (Lajcsi) a Peter Nádasdi (Jancsi). Nádasdi do této chvíle hrál jen epizodní role a tuhle hlavní si rozhodně zasloužil, zvládl ji. Režisér Peter Bebjak evidentně volil dobře. Všichni herci jsou velmi charismatičtí a uvěřitelní. Pro tento typ filmu je to stěžejní věc.
Nesmím zapomenout ani na výbornou hudbu Juraje Dobrakova. (Ukázky si můžete poslechnout zde.)

Szidi Tobias, Attila Mokos a Peter Nádasdi

Radost, láska, smutek a deprese. To jsou základní chutě, které vám Meruňkový ostrov může dát. V krátké době po sobě se v českých kinech objevuje Slovenský film. Ale narozdíl od teenagerovské romance LOVE je MERUŇKOVÝ OSTROV silným příběhem a dospělým filmem. Esence léta a života. Působivý film talentovaného režiséra.
Poznámka: Zajímavostí je, že se filmovalo téměř čtyři roky.

Alex, totalfilm.cz
Foto: Film EUROPE, DNA Production (c) 2011, 2012 

MERUŇKOVÝ OSTROV (MARHUĹOVÝ OSTROV)
PREMIÉRA: 22. BŘEZNA 2012 (FILM EUROPE)
Drama / Romantický
Slovensko, 2011, 102 min
Režie: Peter Bebjak
Hudba: Juraj Dobrakov
Hrají: Szidi Tobias, Attila Mokos, Peter Nadasdi, György Cserhalmi

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: