Recenze | PRCI, PRCI, PRCIČKY: ŠKOLNÍ SRAZ

Záminkou pro další pokračování Prciček byl tentokrát školní sraz a nutno dodat hned na začátek: Povedly se první Prcičky z roku 1999 a pak až tyto, právě recenzované. Zapomeňte tedy na dalších šest nesmyslných a trapných pokračování, zopákněte si jedničku a vyražte do kina. Tentokrát to stojí za to. Na novinářské projekci v pražské Lucerně se dokonce tleskalo. A to nezažíváme příliš často.

Stifler v akci

Jim (milovník koláčů) žije s Michelle (milovnice flétny) v manželství, kterému pomalu dobíhá setrvačník. Oz (největší slušňák) je úspěšný televizní sporťák, ale doma mu to neklape, protože chodí s typickou blbou blondýnou. Z Kevina se stal podpantoflák, Finch se snaží vypadat jako světák, jímž ve skutečnosti není ani omylem, jen Stifler se vůbec nezměnil. Pořád je to idiot a magnet na maléry všeho druhu. Jenže tenhle sraz nebude jenom o bilancování. Hoši si vzpomenou, co velkého na střední od života čekali, jak málo toho ve skutečnosti dostali, a rozhodnou se to napravit.

Velká pětka po letech…

Na pokračování je skutečně nejlepší, že se na plátně sešla opravdu kompletní původní sestava, včetně Nadi z Československa (i když má jen štěk).

Stifler je i ve svém věku velmi ztřeštěný idiot a faktem je, že fekální humor (a v jedné scéně opravdu doslova) zajišťuje především on. Vrchol trapnosti v tom nejlepším slova smyslu přichází už opravdu jen ve chvíli kdy se projeví tento přestárlý puberťák. I ten ale na konci filmu projde určitou genezí a prozřením.

Nechtěné debaty Jima s otcem probíhají i nadále…

Většina gagů, kterým jsme se v kině smáli vychází z odkazů na první díl Prciček, a protože vtípky v něm jsou dnes už legendární, divák je bere s povděkem a troufám si říct že i s určitou nostalgií.

Z Michelle je zasloužilá matka a na flétnu už jen hraje…

No a když se Stifler na konci konečně pomstí Finchovi, že mu kdysi osouložil jeho mámu, dochází doslova k vtipu na hranici orgastického zážitku. Říkáte si: Tohle se scénáristům opravdu povedlo.

Ne, nekoukají na vás…

Film je velmi svižný, bavíte se od začátku do konce. To o čem se hrdinové baví má vtip, hlavu a patu a skvělou pointu.
Nejnovější (a snad už poslední) Prcičky totiž celé sérii maximálně zvedly renomé. Největší pozitivní šok. Prcičky vstaly z mrtvých a to ve velkém stylu. Nikdy bych nevěřila, že po návštěvě dalších Prciček dám s radostí tak vysoké hodnocení.

A mimochodem, Jimův táta to opravdu rozjíždí a herec Jason Biggs tu překonává i svůj památný znásilněný koláč. Uvidíte něco, co by mohl překonat už snad jen účastí v pornofilmu.

Tereza Koubková, Totalfilm.cz © 2012
Foto/Video: Bontonfilm © 2012, Universal Pictures © 2012

PRCI, PRCI, PRCIČKY: ŠKOLNÍ SRAZ
AMERICAN PIE: REUNION

PREMIÉRA: 5. DUBNA 2012 (BONTONFILM)
Komedie / Romantický
USA, 2012, 113 min
Režie: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
Hrají: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Seann William Scott, Mena Suvari, Katrina Bowden, Tara Reid, Shannon Elizabeth, Chris Klein, Jennifer Coolidge, Thomas Ian Nicholas, Dania Ramirez, Eddie Kaye Thomas, Eugene Levy, Chris Owen, Jay Harrington, Molly Cheek, John Cho, Natasha Lyonne, Jeremy Ambler, Ali Cobrin, Valarie Kobrovsky, Pam Green

Článek jsme oštítkovali takto:
Starší článek

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.