Nepřehlédněte

Recenze | NEDOTKNUTELNÍ

Nová pohádka pro dospělé NEDOTKNUTELNÍ vypráví o ochrnutém bohatém aristokratovi Philippovi, který hledá opatrovníka. Asi nikoho by nenapadlo, že se mu dostane pomoci od černocha z ulice, který se zrovna vrátí z lochu a nesplňuje žádný z konvenčních požadavků na ošetřovatele (krom toho, že je statný).

Nedotknutelní (35mm)

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy – najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství…

Extrovertní recidivista Driss se pomalými, přirozenými kroky stává dobrým přítelem ochrnutého milionáře, kterému se tak oživí jeho zvenčí viděný fádní život – bez cíle.
Film celý vlastně stojí na totální rozdílnosti obou postav. Staví tak vedle sebe zdánlivě neslučitelné. V nespočtu drobných epizod, které jsou více či méně vtipné to dostatečně vyniká. Ve chvílích, kdy scénárista operuje s gagy a vtipy je film zábavný a má drive. Když ale sklouzne k pokusům o sociální kritiku (Drissovy rodinné problémy), trochu to dře.

Nedotknutelní (35mm)

Právem se ale jedná o jeden z nejúspěšnějších francouzských trháků posledních let. Některé aspekty připomínající Pretty Woman tomu jistě nahrávají.
Faktem samozřejmě zůstává, že scénář je poněkud vypočítavý a slabší povahy poměrně úspěšně citově vydírá, ale proč ne.
Mnohem hůř by to dopadlo, kdyby se tématu chopil Hollywood. Francouzi to nepřehnali a nevytvořili z příběhu sladkobolný příběh plný hromady klišé a happy endu.

Nedotknutelní (35mm)

Pravda, v Nedotknutelných je sporných momentů víc a jak jsem se zmínil, pokouší se zahrát i na dramatickou notečku, vše se dá ale přehlédnout. Přistoupíte-li k filmu jako k dobré komedii, užijete si ji náramně. Oba hlavní představitelé splnili svůj úkol skvěle a obzvlášť 34 letý Omar Sy (Driss) je trefou do černého. Zařadíte se po bok 36 milionů diváků, kteří Nedotknutelné už viděli?

-AC- totalfilm.cz
Foto/Video: 35 mm, Gaumont, Zákaz kopírování bez vědomí redakce

Nedotknutelní(Intouchables)
PREMIÉRA: 7. ČERVNA 2012 (35MM)
Komedie / Drama
Francie, 2011, 112 min
Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano
Hudba: Ludovico Einaudi
Hrají: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot, Clotilde Mollet, Cyril Mendy, Emilie Caen, Sylvain Lazard

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: