Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

FEBIOFEST zveřejnil kompletní program a představil další hosty

Jubilejní 20. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest 2013 se bude konat ve dnech od 14 do 22. března v Praze. Už tradičně bude hlavním místem filmové přehlídky multiplex Cinestar Anděl. Na tiskové konferenci v pražském hotelu Ambassador zveřejnili organizátoři kompletní program obsahující 190 filmů z 57 zemí, rozčleněných do 23 programových sekcí. Ještě do zítřka mají zájemci možnost přihlásit se do 33 členné poroty Febiofestu. Z došlých přihlášek pak prezident festivalu Fero Fenič vybere 33 šťastlivců, kteří shlédnou všech 14 snímků v soutěži a udělí Grand Prix festivalu. Loni tuto cenu získal snímek HODNÝ SYN.

Renoir (foto: Film Europe)

Renoir (foto: Film Europe)

Zahajovacími snímky budou filmy RENOIR (v distribuci ho uvede 21. 3. Film Europe), norský film KON-TIKI a americký film s Colinem Firthem GAMBIT (v distribuci od 21. 3.,  uvede Bontonfilm)
Distribuční společnost Film Europe navíc uvede na Febiofestu v předpremiéře dalších 10 svých distribučních titulů.

Kon-tiki (foto: MFF Praha - Febiofest)

Kon-tiki (foto: MFF Praha – Febiofest)

Fero Fenič k programu a jubilejnímu ročníku říká: „Ať už jsou naše finanční podmínky jakékoliv, v programu se to rozhodně neodráží. Program je letos mimořádný. Letos přijede k jubilejnímu ročníku i více hostů než obvykle. Na další tiskové konferenci bude zveřejněno jméno hlavního hosta a předsedy poroty festivalu.“

Fenič dodal, že složitou finanční situaci festivalu způsobil i fakt, že festival letos nemá hlavního partnera.

Na festival přijedou i další významní hosté. Programový ředitel festivalu Štefan Uhrík upozornil na britského režiséra Richarda Lestera (filmy s Beatles v šedesátých letech).

Richard Lester (foto: BBC)

Richard Lester (foto: BBC)

Mezi hosty se objeví i polský režisér Jerzy Stuhr, který uvede digitalizovanou Sexmisi. Cenu Kristián převezme významný producent Jeremy Thomas (Kon-Tiki).
Přijede i rakušan Ulrich Seidl, který na uplynulém Berlinale uvedl poslední část své trilogie Ráj. Dorazí i finský režisér Aku Louhimies.

Zdena Studénková (foto: archiv)

Zdena Studénková (foto: archiv)

V rámci slovenského dne navštíví Febiofest slovenská herečka Zdena Studénková. Další hosty a předsedu poroty představí festival na poslední tiskové konferenci 11. března.

Na festivalovém zahájení bude již tradičně udělena Cena Asociace režisérů a scénáristů (ARAS), ještě loni měla název Cena Jaromila Jireše.

Program je už nyní k dispozici na webu FEBIOFESTU.
(Papírový program bude k dispozici 6. března, se zahájením předprodeje vstupenek.)
Cena vstupenek zůstává v loňské výši 89,- Kč

připravil: totalfilm.cz -MS-
Foto: archiv, BBC, MFF PRAHA – FEBIOFEST © 2013

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast