Nepřehlédněte

HŘEBEJK natáčí seriál pro HBO, hlavní hrdinku hraje Geislerová

Jan Hřebejk rozšířil prestižní řady tvůrců, kteří natáčejí pořady pro HBO. Po velkém úspěchu třídílné minisérie HOŘÍCÍ KEŘ, který pro HBO Europe realizovala Agnieszka Holland a seriálu Terapie (druhou řadu uvidí diváci ještě letos), je tu další velký projekt s domácími tvůrci. Hlavní hrdinku seriálu V OBJETÍ ztvární Aňa Geislerová. Jejího partnera bude hrát Jiří Havelka. Kameru má Asen Šopov. Natáčení skončí v listopadu, na HBO se seriál objeví příští rok.

Drama ze současnosti v režii Jana Hřebejka, jehož realizací společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní hrané tvorbě, vychází z izraelského formátu When Shall We Kiss. Scénář mozaiky o intimních problémech mužů a žen ze středních vrstev, jejíž hlavní dějovou osu tvoří tři vzájemně propojené milostné trojúhelníky, napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy seriálu, který se nevyhýbá odvážným erotickým scénám, a který nezobrazuje jen vztahy heterosexuální, si zahrají špičkoví čeští herci a herečky.

První klapka seriálu V OBJETÍ (foto HBO - D. Martinček)

První klapka seriálu V OBJETÍ (foto HBO – D. Martinček)

Ústřední ženskou hrdinku – nezakotvenou Šárku, jež pracuje v reklamní agentuře, hraje Aňa Geislerová, výtvarníka Jakuba, s nímž se pokouší navázat hlubší vztah bude hrát Jiří Havelka. Jakubovu vypočítavou milenku Markétu, jež se razantně vloudí do jeho přízně, ztvární Lenka Krobotová.

Mohlo by Vás také zajímat:
• Ivan Trojan má Zlatou nymfu z Monte Carla za Hořící keř
HBO: Pomáháme ke vzniku filmů, které jsou jiné, inovativní
• Poslední klapka druhé řady Terapie padne tento pátek

V roli Šárčiny matky – vysloužilé herečky Carmen, trpící ztrátou popularity – se představí Jana Švandová. Dalšími klíčovými postavami jsou záletný majitel autosalonu Milan (Hynek Čermák), jeho nespokojená manželka Zuzana (Jitka Čvančarová), pracující na dermatologické klinice, a nejistá Ema (Anna Polívková). Desítku protagonistů doplňují slovenská herečka Jana Kolesárová v roli lesbické masérky Lindy, Radek Holub v úloze Emina obětavého kolegy a Jaromír Hanzlík jako postarší majitel vinařství.

Jan Budař a Táňa Pauhofová v dramatu Hořící keř, který pro HBO realizovala režisérka Agnieszka Holland (Foto: HBO)

Jan Budař a Táňa Pauhofová v dramatu Hořící keř, který pro HBO realizovala režisérka Agnieszka Holland (Foto: HBO)

Produkci za společnost HBO Europe zajišťují Antony Root a Tereza Polachová. Kameru třináctidílného seriálu – realizovaného produkční společností ETAMP Film – povede Asen Šopov. Architektem je Milan Býček, kostýmní složku zastupuje Katarína Štrbová-Bieliková, střihačem bude Vladimír Barák a o casting se postarala Mirka Hyžíková.
Natáčení seriálu V objetí, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, je naplánováno na 68 dnů. Poslední klapka má padnout letos v listopadu.

připravili: -MS-, HBO Europe, Pavla Brožková
Foto/Video: archiv, HBO Europe

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: