Recenze | Stokrát omletá klišé – DRSŇAČKY přesto pobaví

Buddies komedie s dvěma hollywoodskými herečkami, které si jako jedny z mála umí udělat ze sebe i legraci. Agentka FBI Sarah (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon (Melissa McCarthy) jsou jako voda a oheň. Sarah pracuje v New Yorku pro FBI a doufá v brzké povýšení. Její šéf ji ale místo toho převelí na čas do Bostonu, aby pomohla místní policii vyřešit sérii brutálních vražd.
Když uspěje, může pomýšlet na vyšší post.

Drsňačky (foto: CinemArt)

Drsňačky (foto: CinemArt)

Sarah se potkává se Shannon, které se pochopitelně nelíbí, že jí někdo leze do jejího rajónu. Ale protože rozkaz je rozkaz, musí nakonec obě ženy přes svůj vzájemný odpor vytvořit funkční detektivní dvojici a stát se parťačkami.

Drsňačky (foto: CinemArt)

Drsňačky (foto: CinemArt)

Letní distribuce je u tohoto donekonečna omletého konceptu pochopitelná. Vznikla tak typická popcornová komedie se stále skvěle vypadající téměř padesátiletou Bullock a růžičkovskou McCarthy. Obě dámy nemůžou (dokonce ani společně) v letních kinech napáchat větší škody. 

Drsňačky (foto: CinemArt)

Drsňačky (foto: CinemArt)

Docela jsem se při projekci bavil. Většina vtipů samozřejmě vychází z řevnivosti obou hlavních postav. Bullock je mírně studená agentka se smyslem pro povinnost a předpisy a McCarthy naprostý opak.

Bullock tedy vytřeštěně kouká na odrzlou a sprostou bostonskou policajtku, která v podání McCarthy nemá daleko k drsoňům divokého západu.

Drsňačky (foto: CinemArt)

Drsňačky (foto: CinemArt)

Především ze strany korpulentní polovičky této nesourodé dvojice slyšíme jednu horší nadávku než druhou. Pochopitelně všechny invektivy míří směrem k hubenější kolegyni. Shannon má ale těžce na háku i svého šéfa a není zvyklá, aby jí kdokoliv stál v cestě.

Drsňačky (foto: CinemArt)

Drsňačky (foto: CinemArt)

Bohužel na tom stojí i padá většina napsaných dialogů a po hodině to už začíná pěkně nudit.
V rámci konceptu dojde k očekávaným klišé a jistě to nebudete považovat za spoiler, když prozradím, že na konci se z obou nesmiřitelných policajtek stanou téměř sestry.
Letní večer v klimatizovaném kině tahle tuctová komedie přesto může zpříjemnit.

-AC-, totalfilm.cz
Foto/Video: CinemArt

Drsňačkyicon_csfd
The Heat
Komedie / Akční / Krimi
USA, 2013, 117 min
V kinech od 1. 8. 2013 (CinemArt)
Režie: Paul Feig
Scénář: Katie Dippold
Kamera: Robert D. Yeoman
Hrají: Sandra Bullock, Melissa McCarthy, Marlon Wayans, Taran Killam, Michael Rapaport, Thomas F. Wilson, Kaitlin Olson, Demián Bichir, Raw Leiba, Nathan Corddry, Michael McDonald, Tony Hale, Luis Da Silva Jr., Jane Curtin, Katie Dippold, Bill Burr

Drsňačky

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.