Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Alice Nellis točí Viewegha – ANDĚLÉ mají za sebou první klapku

Režisérka Alice Nellis zahájila natáčení nového českého filmu Andělé, který vzniká podle románu Andělé všedního dne spisovatele Michala Viewegha. První klapka padla v pondělí 26. srpna 2013. Scénář napsal přímo Michal Viewegh, jehož kniha Andělé všedního dne vyšla v roce 2007. Natáčení bude probíhat v září a říjnu 2013 v Praze.

Andělé (foto: Bontonfilm)

Andělé – foto z natáčení – K. Melíšková a A. Nellis (foto: Bontonfilm)

Vojtěch Dyk, Vladimír Javorský a Marián Labuda budou hrát anděly, kteří během své práce zaučují mladou posilu s tváří Elišky Křenkové, v rolích obyčejných lidských smrtelníků se představí Boleslav Polívka, Zuzana Bydžovská, Klára Melíšková, Václav Neužil nebo Zuzana Kronerová.

Andělé - - foto z natáčení Boleslav Polívka (foto: Bontonfilm)

Andělé – foto z natáčení – Boleslav Polívka (foto: Bontonfilm)

Filmová rovnice „Michal Viewegh + Alice Nellis = Andělé“ zaujala i Filmové centrum České televize, která je koproducentem snímku. Přínos jednotlivých členů do andělského výsledku vysvětluje hlavní dramaturg Filmového centra Jaroslav Sedláček.

Alice Nellis na place - Andělé (foto: Bontonfilm)

Alice Nellis na place – Andělé (foto: Bontonfilm)

Když jsme se loni v Karlových Varech bavili s producentem Rudolfem Biermannem o látkách, které by mohly být průsečíkem našeho společného zájmu, padla mj. i věta, že Viewegha, myšleno samozřejmě některý z jeho bestsellerů, by měla konečně natočit žena. Někdo, kdo dokáže Vieweghův mimořádný pozorovatelský talent, břitkost a vtip obohatit o silnou citovost a empatii, zkrátka někdo, kdo by dokázal vyrobit nejen divácký hit, ale i trvalku schopnou bezpočtu repríz, která zas a znovu dokáže sáhnout někam hlouběji do člověčího nitra. Jsem rád, že prakticky do roka a do dne je takový projekt na světě. Věříme, že Michal Viewegh + Alice Nellis = Andělé (všedního dne) představují v danou chvíli tu ideální rovnici,“ říká Sedláček.

Andělé - klapka (foto: Bontonfilm)

Andělé – klapka (foto: Bontonfilm)

Anděly produkuje společnost InFilm, koproducentem je Česká televize, do kin je uvede distribuční společnost Bontonfilm.

připravil: totalfilm.cz
Foto/Video/zdroj: Bontonfilm © 2013

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast