Nepřehlédněte

Festival krátkých filmů přináší to nejlepší z krátkometrážní tvorby (soutěž o akreditace)

Čtrnáct zemí reprezentují letos výjimečné krátkometrážní filmy 9. Festivalu krátkých filmů. Ten začíná ve čtvrtek a potrvá až do neděle 19. ledna v pražském kině Světozor. Festival každoročně přináší to nejlepší, co se v uplynulé sezóně ve světovém krátkém filmu urodilo. Nabízí tematické sekce, soutěž i domácí krátkometrážní produkci.

Ještěrky - Mezinárodní soutěž

Ještěrky – Mezinárodní soutěž

“Filmy reprezentují čtrnáct zemí, osmnáct osobitých filmařských přístupů a dokazují, jak žánrově pestrý, vtipný, poetický i dramatický dokáže film být.” uvedl programový ředitel festivalu Karel Spěšný.

Kde jsem - Mezinárodní soztěž (Kanada)

Kde jsem – Mezinárodní soztěž (Kanada)

O vítězi, který kromě ceny obdrží také finanční bonus ve výši 2000 euro, rozhodne mezinárodní porota, v níž v předchozích letech zasedli například čeští režiséři Jan Svěrák, Jan Hřebejk, David Ondříček nebo Tomáš Luňák. Diváci si i letos budou moci vybrat svého favorita, který získá Cenu diváků.

Svlékni mě - Mezinárodní soutěž (Švédsko)

Svlékni mě – Mezinárodní soutěž (Švédsko)

V ostatních programech festivalu se představí dalších více než 70 krátkých filmů nejrůznějších žánrů, mezi nimiž nebudou chybět vítězné snímky ze světových festivalů ani letošní držitel Oscara pro krátký film.

Ve spolupráci s pořadatelem festivalu Film Servis Festival Karlovy Vary jsme pro vás připravili soutěž o akreditace na celou dobu festivalu.

Soutěž skončila. Děkujeme za účast.

Výherci: R. Ráček, Praha, M. Janáková, Beroun
Soutěž trvá od 15. ledna do 16. ledna 2014 (10:00) Výhru si výherce vyzvedne po telefonické dohodě s redakcí. Pořadatelem soutěže je totalfilm.cz spolu s partnerem, dodavatelem cen. Výherce oznámíme zde, na našich sociálních sítích a bude vyrozuměn emailem či telefonicky.

9th_poster

Zvláštní poctu festival letos složí australské společnosti Blue Tongue Films, tvořené pěticí filmařů, jejichž krátké i celovečerní filmy byly uvedeny na festivalech v Sundance, Cannes či Berlíně nebo nominovány na Oscara. Na svém kontě mají již dvacítku krátkých a pět celovečerních filmů. Tři z nich se objevily v programech předchozích ročníků Festivalu krátkých filmů Praha a celovečerní debut Davida Michôda Království zvěrstev byl uveden také v české distribuci.

Kuše (Blue Tong Films)

Kuše (Blue Tong Films)

Za festivalem stojí pořadatel prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.
Hlavním partnerem festivalu je energetická skupina ČEZ. Festival se uskuteční za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Podrobný program i další informace budou postupně zveřejňovány na oficiálním webu Festivalu krátkých filmů Praha.

připravil: -MS-, totalfilm.cz
zdroj: 2media
foto/video: Film Servis Karlovy Vary, a.s. © 2013

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.