Nepřehlédněte

Festival krátkých filmů zná vítěze

Včera skončil 9. ročník Festivalu krátkých filmů. Přehlídku pražským divákům přinesli pořadatelé karlovarského filmového festivalu. V kině Světozor bylo uvedeno 18 soutěžních snímků ze 14 zemí. Vítězem hlavní soutěže se stal britský film The Mass of Men režiséra Gabriela Gaucheta. Diváci nejvíc ocenili australskou komedii Julian o dětství tolik diskutovaného Juliana Assange.

The Mass of Men

The Mass of Men

V porotě, která udělila Hlavní cenu s finanční odměnou 2 000 EUR a dvě Zvláštní uznání, letos zasedli producentka Pavla Kubečková, umělecký ředitel Festivalu íránských filmů Kaveh Daneshmand a zástupkyně Krakovské filmové nadace Zofia Ścisłowska.

Festival krátkých filmů - návštěvníci v kině Světozor

Festival krátkých filmů – návštěvníci v kině Světozor

Hlavní cenu a finanční prémii 2 000 EUR získal britský snímek The Mass of Men režiséra Gabriela Gaucheta. Tomu se dle vyjádření poroty „úspěšně daří vyprávět příběh s jedinečným a inovativním užitím filmových prostředků vykreslující silné postavy, jejichž osobní dilema zrcadlí zásadní společenské téma.”

Ještěrky - Mezinárodní soutěž

Ještěrky – Mezinárodní soutěž

Zvláštní uznání poroty získaly filmy Mystérium a Ještěrky. Na filmu Mystérium španělského režiséra Chemy Garcíy Ibarry porota ocenila, že „vypráví nekonvenční příběh poskládaný z roztříštěných střípků každodenního života a svým odvážným, nekompromisním a poutavým filmem pokládá prozaickou otázku po lidském údělu.”

Mystérium

Mystérium

Na francouzském filmu Ještěrky režiséra Vincenta Marietta porotci vyzdvihli, že „vnáší do upocené a zamlžené sauny lásku, naději a přátelství. To vše navíc kořeněné špetkou elegantního smyslu pro humor, barvitými postavami a nakonec ještě chytrým závěrečným zvratem.”

9th_poster

Cenu diváků si letos odnáší australská komedie Julian režiséra Matthewa Moora. Z toho, jak Julian čelí výzvám, které před něj staví čtvrtá třída základní školy, je zřejmé, jaké vlastnosti bude mít jako muž. Jeho celé jméno totiž zní Julian Assange.

připravil: -JG-, totalfilm.cz
zdroj: 2media

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.