Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 2. ledna

První týden nového roku přináší tři filmové premiéry. Stallone a DeNiro jako vysloužilí boxeři, kteří ještě neřekli poslední slovo v komedii Zpátky do ringu. Keanu Reeves v asijské fantasy 47 Róninů a 17 dívek o děvčatech, které z nudy naráz otěhotní. Přejme si, ať je rok 2014 plný kvalitních a báječných titulů.

Zpátky do ringu (USA, 2013)

Zpátky do ringu plakát

Ve filmu „Zpátky do ringu”, hrají Stallone a De Niro Henryho „Razora” Sharpa a Billyho „Kida” McDonnena, dva pittsburské boxery, jejichž zavilá řevnivost na sebe upoutala pozornost celého národa. V době své vrcholné slávy ve vzájemných zápasech jeden druhého porazili, ale v roce 1983, v předvečer jejich rozhodujícího třetího utkání, Razor nečekaně oznámil odchod do penze bez udání důvodů svého rozhodnutí a vlastně tak knokautoval kariéru svou i svého rivala.

Zpátky do ringu (foto: WB)

Zpátky do ringu (foto: WB)

O třicet let později jim boxerský promotér Dante Slate jr. s vidinou velkého zisku učinil nabídku, kterou nemohli odmítnout: vrátit se do ringu a jednou pro vždy určit vzájemné skóre. Ale možná nebudou muset čekat tak dlouho: během jejich prvního setkání po letech se otevřou staré podebrané rány a propukne bezděky legrační pranice, do které se okamžitě zapojí i ostatní. Okamžité šílenství na sociálních sítích promění místní zápas z nevraživosti na hlavní událost kanálu HBO, kterou si nikdo nesmí nechat ujít. A tak když dokáží přežít trénink, možná se nového zápasu skutečně dožijí.

Zpátky do ringuicon_csfd
Grudge Match
Komedie / Sportovní
USA, 2013, 113 min
Režie: Peter Segal
Scénář: Doug Ellin
Kamera: Dean Semler
Hrají: Sylvester Stallone, Robert De Niro, Kevin Hart, Jon Bernthal, Kim Basinger, Alan Arkin, Griff Furst, Mykel Shannon Jenkins, Paul Ben-Victor, Michelle DeVito, Macsen Lintz, Han Soto

47 Róninů (USA,  2013)

47_roninu_poster_A1-page-001

Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť.

47 Róninůicon_csfd
47 Ronin
Akční / Drama / Fantasy / Dobrodružný
USA, 2013, 119 min
Režie: Carl Rinsch
Scénář: Hossein Amini, Chris Morgan
Kamera: John Mathieson
Hudba: Ilan Eshkeri
Hrají: Keanu Reeves, Tadanobu Asano, Rinko Kikuči, Cary-Hiroyuki Tagawa, Yorick van Wageningen, Hirojuki Sanada, Togo Igawa, Džin Akaniši, Kó Šibasaki, Min Tanaka

17 dívek (Francie,  2013)

17 dívek

Provokativní debut je portrétem skupiny znuděných puberťaček, které uzavřou nezvratnou dohodu. Když Camille náhodně otěhotní, podnítí své kamarádky a spolužačky, aby ji následovaly. Je jen otázkou času, než 17 dívek najde vhodné „dárce spermatu” a způsobí tak vlnu pozdvižení v jinak poklidných vodách přímořského městečka.

17 dívekicon_csfd
17 filles
Drama
Francie, 2011, 86 min
Režie: Delphine Coulin, Muriel Coulin
Scénář: Delphine Coulin, Muriel Coulin
Kamera: Jean-Louis Vialard
Hrají: Roxane Duran, Esther Garrel, Noémie Lvovsky, Florence Thomassin, Carlo Brand

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.