Nepřehlédněte

Filmové premiéry od 9. ledna

Druhý premiérový týden nového roku otevírá skvělý válečný film o příslušnících Navy Seals Na život a na smrt. Novinka Jiřího Vejdělka Něžné vlny vrací diváky do Česka sedmdesátých a osmdesátých let. Nymfomanka pokračuje svou závěrečnou částí a další díl má i duchařina Paranormal activity.

Na život a na smrt (USA, 2013)

Plakat - Na život a na smrt-page-001

Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách.

Na život a na smrt (foto: Bontonfilm)

Na život a na smrt (foto: Bontonfilm)

Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt.

Recenze ještě dnes

Na život a na smrticon_csfd
Lone Survivor
Akční / Drama / Thriller / Válečný
USA, 2013, 120 min

Režie: Peter Berg
Předloha: Patrick Robinson (kniha), Marcus Luttrell (kniha)
Scénář: Peter Berg
Kamera: Tobias A. Schliessler
Hudba: Steve Jablonsky, Explosions in the Sky
Hrají: Mark Wahlberg, Ben Foster, Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Eric Bana, Ali Suliman, Scott Elrod, Alexander Lu

Něžné vlny (Česko, 2013)

NĚŽNÉ VLNY plakát

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority – především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989.

RECENZE BANNER NĚŽNÉ VLNY

Něžné vlnyicon_csfd
Komedie
Česko, 2013, 96 min

Režie: Jiří Vejdělek
Scénář: Jiří Vejdělek
Kamera: Vladimír Smutný
Hudba: Miloš Krkoška
Hrají: Lucie Šteflová, Robert Cejnar, Jan Maršál, Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Gabriel Barreto de Carvalho, Vojtěch Dyk, Jan Budař, Jan Hartl, Vica Kerekes, Václav Kopta, Taťjana Medvecká, Jaromír Nosek, Martin Pechlát, Martin Sitta, Lucie Černá, Daniel Novák, Barbora Černá, Václav Matějovský, Štěpán Krtička, Ondřej Hyneš

Nymfomanka, část 2. (Dánsko, 2013)

Nymfomanka plakát

Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.

nYMFOMANKA BANNER RECENZE

Nymfomanka, část II.icon_csfd
Nymph()maniac
Drama / Komedie / Erotický / Mysteriózní / Povídkový
Dánsko / Německo / Francie / Belgie / Velká Británie, 2014, 123 min (Director’s cut: 180 min)

Režie: Lars von Trier
Scénář: Lars von Trier
Kamera: Manuel Alberto Claro
Hrají: Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Willem Dafoe, Jamie Bell, Connie Nielsen, Mia Goth, Sophie Kennedy Clark, Christian Slater, Uma Thurman, Udo Kier, Jesper Christensen, Jens Albinus, Caroline Goodall, Jean-Marc Barr, Kate Ashfield, Nicolas Bro, Saskia Reeves, Michael Pas

Paranormal activity: Prokletí (USA, 2014)

Paranormal Activity 4 plakát

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum” zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce.

Paranormal Activity: Prokletíicon_csfd
Paranormal Activity: The Marked Ones
Horor / Thriller
USA, 2014, 84 min

Režie: Christopher Landon
Scénář: Christopher Landon
Kamera: Gonzalo Amat
Hrají: Andrew Jacobs, Jorge Diaz, Hector Luis Bustamante, Katie Featherston, Molly Ephraim, Micah Sloat

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.