Nepřehlédněte

Gangster KA – film inspirovaný Krejčířem se začne točit v září

Chystá se nový český film inspirovaný Radovanem Krejčířem. V produkci Adama Dvořáka ho natočí režisér Jan Pachl. V hlavní roli se představí Hynek Čermák. Autor knižní předlohy Jaroslav Kmenta na tiskové konferenci řekl: „K projektu Gangster KA mám tři  body. Zaprvé 18. června 2005 došlo k největší ostudě české policie tím, že při domovní prohlídce utekl ze své vily Radovan Krejčíř.”

Cirkus Bukowsky (foto: ČT) Hynek Čermák (vlevo)

Cirkus Bukowsky (foto: ČT) Hynek Čermák (vlevo)

“Za druhé po osmi letech můžeme konstatovat, že nastal vývoz organizovaného zločinu za hranice republiky a za třetí – jestli se někomu mohlo zdát, že útěkem Krejčíře skončilo všechno, co se týká podsvětí v České republice – tak mohu konstatovat, že válka kmotrů neustále pokračuje.“ V současné době se dopisuje scénář filmu a točit se začne v září tohoto roku, film bude mít dvě části, první se bude točit a odehrávat v České republice, druhá v zahraničí, pravděpodobně na jihu Afriky. Z toho důvodu také producent Adam Dvořák již jedná se zahraničním koproducentem.

GK_teaser_A1_tisk Gangster Ka

Oba díly uvidíme v roce 2015 s časovým odstupem 1 – 2 měsíců, rozpočet filmu za českou stranu se bude pohybovat kolem 40 mil. Kč. Celkový rozpočet filmu pak bude 70 mil. Kč. Film GANGSTER KA se tak bude snažit rozklíčovat mechanismy organizovaného zločinu v ČR, ale půjde ze 70% o fiktivní příběh, který se bude opírat o reálné skutečnosti.

Hynek Čermák (foto: hynekcermak.cz)

Hynek Čermák (foto: hynekcermak.cz)

O představiteli hlavní role Hynkovi Čermákovi, se kterým již režisér Jan Pachl točil pro TV detektivní road movie Cirkus Bukowsky, řekl: “Osudy svých hrdinů tak prožívá, až mu to komplikuje osobní život a je svým herectvím velmi podobný Robertu De Nirovi.“ Sám Hynek Čermák na tiskové konferenci prohlásil, že se bude na roli fyzicky a psychicky připravovat do samotného začátku natáčení. “Co je vám platné, když dobře odříkáte monolog, když pak nevyběhnete schody .”

Pedja Bjelac (foto: archiv)

Predrag Bjelac (foto: archiv)

Režisér Jan Pachl  oznámil jméno srbského herce Pedja Bjelace, který si zahraje další klíčovou roli, ostatní role v současnosti nejsou zatím obsazeny a také lokace natáčení se teprve budou vybírat.

připravil: totalfilm.cz
zdroj: Bioscop 

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.