Nejlepší trailery roku 2013 (Top 15)

K dalším bilančním žebříčkům hodnotícím uplynulý rok patří i nejlepší trailery 2013. Vybrali jsme 15 nejlepších, které byly uvolněny v loňském roce, bez ohledu na premiéru filmu. Jejich umístění kombinuje zájem z vaší strany a také kvalita ukázky samotné.

15. Bling Ring: Jako Vipky
Skvěle stříhaný trailer filmu Sophie Coppoly bohužel potvrzuje známou pravdu. Některé trailery bývají lepší než výsledný film.

14. Paralelní světy
Tenhle trailer je také jedním z nejsledovanějších na našem YouTube kanále. Povedl se a velmi navnadil. Diváci ale posléze v kinech zjistili, že stačilo shlédnout pouze ukázku. Film bohužel nevyužil potenciál, který naznačoval v traileru.

13. Lesní duch
Lesní duch svou brutalitou překvapil i ostřílené milovníky krvavých hororů. Leccos ale už naznačil i trailer, který by rozhodně snesl označení “mládeži nepřístupno”. Některé momenty jsou vyloženě nechutné, ale video plní svůj účel.

12. Mocný vládce Oz
Další adept na cenu “Splasklá bublina”. Trailer povedený, poutající na vizuální orgie, nicméně výsledný produkt za to nestál. Pro nás je trailer zajímavý ještě z jiného hlediska. Zkoušeli jsme spojit dabing s titulky. V titulkovaných předělech můžete slyšet voiceover českého herce, dialogy ale byly ponechány v původním znění.

11. Rozkoš v oblacích
Krátký teaser a jak funguje! Všichni kdo ho viděli zírali s otevřenou pusou. Nutno dodat, že zábavy v samotném filmu bylo také dost. Takže ano. V tomto případě teaser skutečně poutá na něco, co divák dostal mírou vrchovatou!

10. Grand hotel Budapešť
Barvotiskovost a velká zábava čiší z traileru Wese Andersona k jeho novému filmu.Premiéru bude mít na letošním Berlinale.

9. Velký Gatsby
Velkolepost filmu s Leonardem DiCapriem dostatečně zobrazují i jeho dva trailery. Lákají do kina na jistotu. Potvrdilo se, že právem.

8. Thor: Temný svět
Další komiksové pokračování má tradičně velkou internetovou fanouškovskou základnu. K Thorovi jsme pro vás měli několik trailerů. Hlavní trailer dokonce v dabingu i verzi s titulky.

7. Walter Mitty a jeho tajný život
Krásný film pro důstojné zakončení loňského roku, tvrdí naše recenze. Trailer nabídl rovněž úchvatnou pozvánku do zešeřelých kinosálů.

6. Světová válka Z
Přestože byl film předěláván a sestříháván na etapy, dopadl dobře. Stejně tak i trailer, který spoustu diváků navnadil k návštěvě kina.

5. Don Jon
Skvělý nápad s MTV střihem. A vůbec má tento trailer skvělý drive, podobně jako samotný film. Joseph Gordon-Levitt může být spokojen.

4. Gravitace
Přestože trailer na Gravitaci obsahuje asi tu nejzásadnější scénu z filmu, nijak to neovlivnilo zážitek ze samotné projekce v kině. Mimořádný film zaslouží i velkorysý trailer.

4. Captain America: Winter Soldier
O bramborovou medaili se s Gravitací dělí tento fanoušky vymodlený trailer pokračování Kapitána Ameriky.

3. Muž z oceli
Kampaň na Muže z oceli byla rozsáhlá, měli jsme pro vás několik trailerů. Povedly se všechny, nám se nejvíc líbil tento.

2. Hobit: Šmakova dračí poušť
Warner Bros dávkoval ukázky postupně, všechny trailery na prostředek Hobita stály za to. Posuďte sami.

2. Iron Man 3
Druhé místo sdílí Hobit s Iron Manem 3. Nejúspěšnější film roku 2013 co do tržeb a návštěvnosti vzbudil také oprávněný zájem u vás.

1. Star Trek: Do temnoty
Technicky nejpovedenější a nejlákavější je podle nás upoutávka na poslední Star Trek. Naštěstí i ona lákala do kin diváky na filmový bonbonek, takže i v tomto smyslu je vše v pořádku. A může být nějaký hlas vhodnější pro voiceover traileru než Benedict Cumberbatch?

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.