Nová Angelika vyrazí do boje o diváky v dabované verzi (video)

Jistě jste už zaznamenali, že se v únoru do kin chystá zbrusu nové zpracování Angeliky. Krásná markýza i hrabě DePeyrac dostali novou tvář. Film se natáčel i v České republice. Mezi lokacemi nechybí třeba zámek v Telči. Zbrusu nové zpracování to bude mít v kinech těžké. Obzvlášť v Česku, kde je legendární film s výtečným dabingem Libuše Švormové stále velmi populární a často reprízovaný napříč televizními stanicemi.

Angelika (foto: Bioscop)

Angelika (foto: Bioscop)

Nová Angelika poměří síly s legendární sérií ze šedesátých let nejen novým zpracováním příběhu ale i dabingem.
Do kin bude uvedena v drtivé většině kin v dabované verzi. Titulkovaná 35mm kopie poběží v menších kinech, které mají ještě klasický projektor.

Nezapomenutelný český dabing k prvnímu dílu původní Angeliky vznikl v roce 1968 ve Studiu pro úpravu zahraničních filmů, už tehdy součásti studií na Barrandově. Snímek namluvili pod vedením režiséra Čeňka Duby výborní čeští herci v čele s Libuší Švormovou (Angelika) a Josefem Langmilerem (Joffrey de Peyrac). A dalšími herci, kteří propůjčili své hlasy nesmrtelným postavám, byli mj. Vladimír Brabec, Josef Vinklář, Eduard Cupák nebo Květa Fialová.

Nové zpracování Angeličina příběhu dostalo české znění rovněž v dabingových studiích na Barrandově. A i tentokrát se na jeho natáčení podíleli přední čeští herci a specialisté dabingu. „Hlavní mužskou roli (Gérard Lanvin) mluví Jan Štastný, Angeliku (Nora Arnezeder) Kateřina Lojdová.

Angelika (foto: Bioscop)

Angelika (foto: Bioscop)

Ve snímku zazní také hlasy Otakara Brouska mladšího jako Nicolase, prvního Angeličina milence, Ondřeje Brzobohatého v roli mladého krále nebo Ondřeje Vetchého jako Filipa,“ říká vedoucí barrandovského Dabingu Ivana Prejdová. „Jsme současně moc rádi, že se nám do obsazení svým způsobem vrátil i pan Vladimír Brabec, který byl už u vzniku původní verze Angeliky.“ České znění režíroval zkušený Petr Pospíchal, překlad měla Anna Kareninová, produkci řídila Pavla Draxlerová a mistr zvuku byl Petr Posolda.

Česká premiéra Angeliky: 27. února 2014 (Bioscop)

Parodie dabingu původní Angeliky – K. Hrachovcová a L. Švormová
(TV BARRANDOV)

připravil: MS, totalfilm.cz
foto/video: Bioscop, Česká televize, TV Barrandov

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.