Recenze | První republika – takhle má seriál vypadat

Superlativy, které objímaly tento projekt od samého začátku bylo nutno brát s rezervou. Obzvlášť v našem malém televizním prostoru. Proto byla slova jako “velkolepá výprava a rodinná sága” k shovívavému pousmání. Ovšem pouze do chvíle než nám Česká televize pustila první dvě části. ČT a tvůrčí tým z Dramedy odvedli v českých podmínkách opravdu skvělou a nadstandardní práci.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Pár dní před koncem první světové války se zámožná rodina Valentů přesouvá z Břežan do pražského Podolí. Do rekonstruované vily přivdané Kláry (Markéta Plánková) se stěhuje celý rodinný klan Valentů, včetně hlavy rodiny Aloise (Jan Vlasák), matky (Jana Štěpánková), nejstaršího Valentova syna Jaroslava (Jiří Vyorálek), nejmladšího Fredyho (Robert Urban) a bratra Kláry Kryštofa Lébla (Viktor Dvořák).

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Klářiny rodiče byli před lety brutálně zavražděni, ačkoliv panuje všeobecné mínění, že po defraudaci utekli do Ameriky. Prostřední syn Vladimír Valenta (Ján Koleník) se vrací jako veterán z válečných bojišť.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Klára byla do něj kdysi zamilovaná, ale Léblovi před lety domluvili sňatek Kláry s Jaroslavem. Vladimírovi se to po sérii dramatických výstupů nepodařilo zvrátit a tak odjíždí od rodiny. Jeho odjezd se ale podezřele kryje s vraždou Léblových….

Ve tvůrčí stáji producenta Filipa Bobiňskiho a Petra Šizlinga vznikl mimořádně náročný projekt, který posouvá hranice české seriálové školy. Jejich předchozí práce na Vyprávěj byla maturitou z dobovek. Nutno ale zdůraznit, že s konceptem Vyprávěj má nový výpravný seriál pramálo společného.

Postavy seriálu První republika

Postavy seriálu První republika

Točit seriál z dob komunismu není tak složité jako vystavět znovu pražské reálie z doby staré téměř jedno uplynulé století. Autentické historické kulisy musí před takovým natáčením včetně rekvizit a kostýmů projít výraznou supervizí a kontrolou technických profesí a historiků. Nutno uznat, že iluze je dokonalá, včetně záběrů na 90 let staré pražské Podolí, které částečně vznikly v počítači.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Tatáž mravenčí práce čekala i scenáristu (Jan Gardner) i oba režiséry (Biser Arichtev a Johanna Steiger-Antošová). Seriál si všímá významných historických okamžiků a pochopitelně začíná zánikem monarchie a vznikem republiky. Autoři ale tentokrát akcentují především onu inzerovanou rodinnou ságu.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

A počínají si opravdu zručně a chytře. První republika si směle může stoupnout vedle takové veličiny současného seriálového světa jako je Panství Downton (Downton Abbey). A co víc, chvílemi jsem se bavil mnohem víc než u jmenovaného britského seriálu. Ten český je totiž mnohem rozmanitější. Častěji mění lokace, obsahuje akční scény (boj legionářů opravdu působí velmi věrohodně). Vše se navíc dávkuje velmi šikovně. Nenastává sebemenší chvíle pro odskočení do ledničky.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Další punc neprovinčnosti získává První republika obsazením. V hlavních i vedlejších rolích jsou výrazné typy. Dva nejstarší Valentovi synové Jaroslav (Jiří Vyorálek) a Vladimír (Ján Koleník) ala Bobby a Džejár z Dallasu. Mezi nimi (jak jinak) stojí žena (Markéta Plánková). Nad vším bdí čestný a spravedlivý otec klanu Valenta (Jan Vlasák).

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Vyzvednutí castingu má své opodstatnění. Všechny stěžejní role odpovídají svým charakterům už pouhým vzezřením. Aniž bychom byli dlouho uváděni do děje, je víceméně jasné, kdo je kladný a kdo záporný hrdina. Tenhle šikovný a funkční mustr amerických seriálů má ještě jednu výhodu. Můžeme být o to víc šokováni, když se z proklamace vyvine protichůdné překvapení.

První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Vyzvednout musím především slovenskou seriálovou star Jána Koleníka. Podobný typ průzračně kladného a romantického hrdiny na českém hereckém trhu není. Dámy a dívky budou jistě omdlévat a to ani nemusí sundavat košili. Skvěle se naučil česky. Málokdy se podaří, aby byl slovenský herec bez přízvuku. Měkká výslovnost ujíždí Koleníkovi opravdu výjimečně. Skvělý typ je i Jiří Vyorálek, který nedávno zaujal jako Klement Gottwald v Sedláčkově Českém století.

This slideshow requires JavaScript.

V Dramedy prostě už dávno pochopili, jak má vypadat moderní dramatický seriál. Česká televize se stává lídrem žánru, minimálně ve středoevropském prostoru. Podobně nákladné série nevznikají ani u našich evropských sousedů s mnohem větším diváckým trhem. První republika se může směle svou stavbou, dynamikou a atraktivitou postavit vedle nejlepších světových seriálů současnosti.
[usr 9]

-MS-, totalfilm.czicon_csfd
foto/video: © Česká televize, Dramedy productions, 2013

Premiéra: 17. ledna 2014, 20:00 na ČT1 a poté každý pátek

Pusťte si znělku seriálu (autor: David Solař) © Dramedy, ČT, 2014

První republika
Rodinný seriál ČT
Česko, 2014, 52 min

Režie: Biser Arichtev, Johanna Steiger-Antošová
Scénář: Jan Gardner
Hrají: Jan Vlasák, Jana Štěpánková, Markéta Plánková, Ján Koleník, Jiří Vyorálek, Radek Holub, Viktor Dvořák, Robert Urban, Pavel Kříž, Taťjana Medvecká, Michaela Maurerová, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková, Veronika Nová, Veronika Freimanová, Jan Hrušínský, Martin Sitta, Vladimíra Havlíčková, Filip Antonio, Gabriela Míčová, Luboš Veselý, Vlastina Svátková, Pavel Batěk, Svatopluk Skopal, Zdeněk Maryška, Milan Němec, Marika Šoposká, Petr Vondráček, Otmar Brancuzský, Martin Kubačák, Vladislav Beneš, Igor Bareš, Vlasta Chramostová

První republika plakát vyšší rozlišení

 1. Tato recenze mi připadá spíš jako placená reklama, ačkoliv autor tvrdí, že to tak není. Za největší zlo v seriálu považuji, že jde o velkovýkrmnou produkci pro celou rodinu. Pro maminku tu máme romantické zápletky, pro tatínka “detektivku” a pro děti duchařinu. Dohromady to je ale tragédie a hrůza. Charaktery velmi gumovatí, oproti proklamovanému pevnému základu na začátku, aby bylo naplněno telenoveloordinacovské každý s každým… Seriál jsem skoukl celý v jednom zátahu a od druhého dílu to bylo spíš o fascinaci jak nesmyslné to může být.

  Hlavní dějová linka je nakonec ta detektivní a je naprosto tragická. Být příslušníky rodiny, tak bych se nepouštěl do ničeho většího než krádež čokolády v sámošce a i to by byla výzva. Proč to tak je? Během seriálu se to možná asné nezdá, ale když se na to podíváte retrospektivně, tak maximálně ve chvíli, kdy začne přituhovat by si to každý svéprávný člověk dal dohromady a žádná “dramatická” zápletka by se nenadála. FIlmaři to umě maskují tím, že divákovi dávkují informace postupně, takže je to pro něj překvapení, ale když si uvědomí, že tyto fakta znaly postavy už před tím, tak nezbývá než jít mlátit hlavou do zdi s otázkou: “Jak může být někdo takhle vypatlanej???”

  Hodnocení nechápu, kostýmy jsou celkem fajn. Ale po dějové stránce absolutní nesmysl.
  Celkově maximálně 20%

  Reagovat na tento komentář
 2. Seriál První republika se mi líbí, je to balzám na duši pátečního večera. Komu se tento seriál nelíbí, ať si přepne jiný televizní program nebo vypne televizi.

  Reagovat na tento komentář
 3. jsem velmi zklamán seriálem První republika .Je to ubohost sama.15 dílů se zabývá tím,kdo zabil manžele Léblovi bez rozvíjení dalšího děje.Poučení pro tvůrce je film Poslední cyklista,před jehož tvůrci smekám.Jinak pane generální řediteli Dvořáku kam jdou povinné platby daňových poplatníků když 90% vysílání ČT jsou několikráte opakované pořady,/televarieté,bakaláři,různá showe a před republikové filmy a americké slátaniny a jejich brutální filmy ,které nám nic nedávají/ Děkuji
  pokud bych Vám stál za odpověď

  Reagovat na tento komentář
 4. Recenze seriálu První republika zde výše je podle mě placenou reklamou. Jinak si její obsah nedokážu vysvětlit.

  Reagovat na tento komentář
  • TOTAL FILM 15.5.2014, 14:14

   Dobrý den Věro, můžete dle libosti kritizovat recenzi, recenzenta i jeho argumenty. Žádný názor nemažeme. Nicméně, ujišťuji Vás, že recenze placená není. PR článkem v žádném případě nikdy není recenze. To by ztratily smysl.
   Tato recenze je stejně jako ostatní na tomto serveru nezávislá a vychází z názoru a odpovědnosti autora.
   Děkuji.
   Jakub, sociální sítě, totalfilm.cz

   Reagovat na tento komentář
   • No právě. Je to PR článek a nikoli recenze, i když jste to tak nazval. Co v něm uvádí, jsem už tak nějak někde četla nebo slyšela, a to především od tvůrců a představitelů ČT. Ale piště, samozřejmě, každý jsme nějak začínali. Možná, že kdybyste ji napsal nyní, vypadala by jinak.

    Reagovat na tento komentář
  • Je to fakt strašný seriál. Ze začátku to bylo výpravné a docela hezké, ale tak nějak cca od 5. dílu jsem věděla na 100%, že to neudělal Jaroslav a na 50%, že vrah je zahradník. V tomto případě rodinný přítel a právník. Ale ten závěr, poslední tři díly, hotové fiasko a duchařina tomu seriálu taky vzala hodně.

   Reagovat na tento komentář
 5. Nevím, nevím, na to jak nám byl tel. seriál anoncován, tak pro mě opět zklamání. Banální příběh zapuštěný do prostředí první republiky. A ani tu první perpubliku v seriálu jim nevěřím. Člověk porovnává a zrovna v současné době běží v televizi seriál Byl jednou jeden dům. To je opravdový konzert herců a první republika a okupace z toho přímo dýchá.

  Reagovat na tento komentář
 6. Seriál je skutočne zaujímavý a určite treba tvorcom poďakovať za skvelú prípravu, málokedy pozerám seriály ale tento si nenchým újsť, aj vzhľadom na skutočnosť, že je veľmi dobrý výber hereckého obsadenia, a čo som veľmi pekvapená z herca Jána Kolenníka, veľmi dobre sa adaptoval na iný typ čo hral na Slovensku v seriáloch, želám ešte ďalšie pokračovanie a ďakujem tvorcom.

  Reagovat na tento komentář
 7. Tento seriál srovnávat se seriálem Downton Abbey je jako srovnávat auto Trabant s Mercedesem. Seriál První republika, nesahá panství Downton ani po kotníky. Jediné co je dobré je snad herecké obsazení (Jana Štěpánková, Tatjana Medvecká, Jan Vlasák atd.), jinak je všechno špatně, tvůrci si nedali na ničem záležet. Vypadá to jako spíchlé horkou jehlou aby se neřeklo a hlavně aby to bylo co nejrychleji. Co se týč těch již výše zmíněných kostýmů, tak ty jsou opravdu odstrašujícím příkladem tak jak to nemá vypadat, o historii odívání 20.století se zajímám již mnoho let tak vím o čem mluvím, téměř žádný kostým ani líčení či účesy (zvláště u žen) se době ve které se seriál odehrává nepřibližuje ani zdaleka. Ubohost jsou také ty rozpuštěné vlasy a moderní účesy Veroniky Nové alias Magdaleny Škvorové a jejich kamarádek, tak jak chodí ony oblečené a učesané by v té době nechodila ani kurtyzána natož dáma z lepší společnosti, vyjít bez klobouku a navíc z rozpuštěnými vlasy byla zvláště pro dámu z vyšších kruhů v této době společenská sebevražda. Zatímco ve vyprávěj u kostýmů alespoň nějaká snaha byla zde není po snaze ani památky, vše vypadá jako z nějaké laciné retro párty či maturitního večírku. Z českých filmů které se odehrávají v době jako První republika byl co se týče dobových reálií a kostýmů zdařilý seriál Útěk do Budína. Nebudu napadat autora této recenze k seriálu První republika, jelikož každý má právo říct svůj názor, ale pro mě co se týče zpracování, kamery, kostýmů a dobových reálií tak seriál maximálně hodnotím 25%……

  Reagovat na tento komentář
 8. Je to skvělý seriál,vždy se těším na pátek kdy se vysílá.Je tam opravdu vynikající obsazení herci a velmi dobré zpracování děje.Je to prostě super.

  Reagovat na tento komentář
 9. Já bych chtěla vědět,kdy se bude vysílat film Poslední cyklista…

  Reagovat na tento komentář
 10. Seriál podle mne rozhodně patří k tomu nejlepšímu v TV tvorbě. Já i moje žena se na něj těšíme a večer je nám u něho příjemně.

  Je nám jasné, že se nebude líbit každému “odborníkovi na seriály a historii”, ale od toho je na TV volba kanálů, myslím, že jich je kolem 30 i víc.

  Reagovat na tento komentář
 11. Skvělý seriál,báječné obsazení,dokonalá zápletka a nějaké historické nesrovnalosti? To snad řešit nemusíme. Je to seriál pro zábavu nikoli dokument. Už vím jak může být týden dlouhý.

  Reagovat na tento komentář
 12. Milena Stejskalová 16.2.2014, 00:10

  Pro mě je seriál skvělý

  Reagovat na tento komentář
 13. Já sdílím nadšení recenzenta. Hodnotit by se měl hlavně fakt, že se tvůrcům daří udržet pozornost a bavit. Samozřejmě rozumím tomu, že někomu vadí historické nepřesnosti, ale já to tak neberu. Beru to jako pohádku, kterou není možné brát vážně.

  Reagovat na tento komentář
 14. souhlasím s hanou,musí se nám líbit každá kravina jen proto,abychom nebyli obviněni z remcání? dát 90% a pochvalnou recenzi tak špatně odvedené práci,je opravdu hodně divné.Netvrdím,že kostýmy mají být ušité podle tehdejších střihů a z tehdejších materiálů.Historický dokument tedy opravdu nevznikl,ale odehrává se děj v nějakém prostředí a v nějaké době ?! Pokud je to fuk,tak se na to mohli vybodnout (což stejně udělali).Už se mi nechce polemizovat o něčem,co pan recenzent nepovažuje za důležité u “výpravného seriálu z období 1.republiky s krásnými kostýmy “.1.republika je prostě podle mě špatně odvedená práce.

  Reagovat na tento komentář
 15. Tomáš Krása 18.1.2014, 21:42

  Češi budou vždycky remcat. Sáhodlouhé disputace o tom co je dobré a co ne a proč to není dobré a proč jo… Internetové diskuse jsou maximálně k uvolnění vlastních frustrací. Pan recenzent musel být evidentně podplacen, když se mu něco líbí… Já si to vykládám jinak. Váží si práce tvůrců a já taky. Neřeším hlouposti. A předesílám – taky nemám nic společného s ČT ani nejsem z rodiny kohokoliv ze štábu.

  Reagovat na tento komentář
  • Mezi zaujatostí a podplaceností je zásadní rozdíl, který by bylo dobré rozlišovat. Zaujatý je více méně každý, tady se to výrazně projeví například u člověka, jenž z nějakého důvodu miluje historické meziválečné období nebo třeba jen všeobecně kostýmová dramata. I já si vážím práce tvůrců, ale účelem recenze seriálu snad není chvála tvůrců za to, že pracují. Účelem recenze by mělo být posouzení díla z různých stran. A ne psaní ód. Pokud je podle Vás každá kritika remcání, pak se o filmové a televizní tvorbě vůbec nedá bavit.

   Reagovat na tento komentář
 16. Odpustím si řešení problematiky, zda by se veřejnoprávní televize vůbec měla pouštět do velmi drahého, a přitom ryze komerčního formátu. Pokud se nedostatek peněz neprojeví na důležitějších programech, nemám větších námitek. Na archaismech netrvám a odpustím seriálu dokonce i přehnaně moderní jazyk. A prominu i nedostatečný rozpočet, který je vidět na každém rohu. Jenomže některé věci by prostě měly jít i bez peněz, i bez archaismů.
  První republika má:
  1) Tristní dialogy a toporné herecké výkony – ano, telenovela. Hotovou fraškou je pak výkon paní Mauerové, možná je to ale výsledek scénáře a režie, kdo ví.
  2) Naprosto nevěrohodné situace. Služka z ničeho nic vypráví o rodinné historii ženě, kterou zná zřejmě již velmi dlouho. V jednom okamžiku se najednou, poprvé po osmi letech matka přizná, že podezírá syna z vraždy – a ejhle, on se zrovna vrátí, to je panečku překvapení! Všude všichni “děsně přirozeně” divákovi vysvětlují, kdo že to jako je, šroubovaněji to zřejmě nešlo.
  3) Dobové reálie neodpovídají – němčina elegantně zmizela, závod zásobující monarchii má anglický název, auta jsou naleštěná, některé kostýmy jsou dobově mimo a ze všeho nejlepší jsou nažehlené uniformy. Bez nich by toho bídáka Němce určitě neporazili. A samozřejmě, každý Čech je v legiích nebo sedí doma, za Rakušana jako vždy nebojoval nikdo.
  5) Válečná scéna v naší rodině vyvolala smích, naivně se domnívám, že to nebyl záměr.
  4) Co že se mi na tom seriálu má líbit? Navoněná bída, kde neodpovídá vůbec nic, nejen detaily? Hlavně že Franz Josef utěšeně visí, na obraz císaře pána chudák pan podnikatel asi nemá peníze.
  Dílo zaslepeného monarchisty Fellowse ráda nemám, ale Vaše srovnání přece jen kulhá na všechny končetiny. Je mi líto, ale jste jediný člověk, se kterým jsem se zatím setkala, jenž První republiku nejenže chválí, ale dokonce na ni pěje ódy. Názor Vám neberu, jen jej nechápu, a proto soudím, že v něm sehrála roli zaujatost. Ať už vůči době, anebo tvůrcům.

  Reagovat na tento komentář
  • Haně – lépe bych to napsat nedovedla. Děkuji a naprosto souhlasím. Neznám ve svém okolí nikoho, komu by se seriál líbil, natož aby ho opěvoval, jako autor recenze, který zaujatý je, o tom není pochyb. Ano, má na svůj názor právo, ale píšu tohle proto, že vím, že sem nikdo z těch zklamaných sem nenapíše.

   Reagovat na tento komentář
  • To by mne zajímalo co je jako podle vás nekomerční? Sanitka, Cirkus Bukowski, Četnické humoresky? Všechno je to dost komerční. Nekomerční je snad jen České století. A jaký je smysl dělat věci, na který se dívá málo diváků a je to nekomerční? Jako, aby se přesvědčení zase sami sebe přesvědčili? K čemu je České století, když se na něj budou dívat akorát ti co je historie zajímá a mají ji už dávno načtenou? Všechny veřejnoprávní TV na světě vyráběji zábavný seriály. Seriál je odpočinkový divácký formát. A veřejnoprávní služby poskytuje ČT v jiných časech spoustu. Fakt nerozumím co si jako představujete, že je nekomerční a dalo by se na to koukat?

   Reagovat na tento komentář
 17. Pan recenzent či recenzentka musí být asi z rodiny tvůrců.Jinak si neumím vysvětlit pochvalnou recenzi.Seriál je mizerný.A pokud to nevidíte,tak navštivte očaře.
  Ani jsem nečekal,že bude jiný.Doufal jsem,že bude lepší než Vyprávěj,kde mi stačilo vidět 30 minut.V případě 1.republiky jsem vydržel celý 1.díl.Myslel jsem si,že když to bude podobné,aspoň kostýmy a výprava budou ke koukání.Taky ne.
  Prohlédněte si dobové fotografie,podívejte se na jiné filmy z té doby,něco si o tom přečtěte.
  Je to ale vůbec nutné ? Stejně televize dá peníze na cokoliv.Pořady typu Šumná města vezme zkrátka,aby mohla přispět na byznys firmy Dramedy.
  Takhle seriál vypadat nemá.
  Kdy už se tady něco změní?

  Reagovat na tento komentář
  • TOTAL FILM 18.1.2014, 16:52

   Nemám nic společného ani s Dramedy ani rodinami tvůrců. Navíc si troufám tvrdit, že k českým projektům jsem velmi kritický.

   K První republice:

   1) Seriál nebyl prezentován jako kronika první poloviny 20. století. Je to rodinná sága, svým způsobem telenovela. Tedy ne historický seriál.
   2) Hodnotit na takhle náročném tv díle, které na českém trhu těžko hledá ekvivalent, kostýmy mi připadá naprosto mimo mísu. Kriticky a velmi důrazně bych možná tyto jednotlivosti kritizoval na Českém století, které si dělalo ambici ztvárňovat historii. První republika tuto ambici nemá. A mou ambicí jako recenzenta není ležet v archivech a srovnávat tehdejší módu s kostýmy v seriálu. Je to podružná záležitost, stejně jako jazzová hudba a moderní mluva hlavních hrdinů (archaický jazyk Oldřicha Nového by působil poněkud směšně). Pokud ovšem na toto období nejste odborník či se o něj nezajímáte. V takovém případě chápu, že Vás to může rozčilovat.
   3) Stojím si za tím, že takhle český (a nejen český) seriál vypadat má. Přesný timing jednotlivých scén, stavba scénáře, funkčnost.
   4) V případě První republiky sledujete červenou knihovnu a jako k takové musíte k seriálu přistupovat. Tedy nemusíte, volba je na Vás.:)

   Martin

   Reagovat na tento komentář
   • sněhulák 1.3.2014, 18:46

    Autor pochvalné recenze je anonymní. V době napsání nemohl vidět víc než 4 díly, ostatní nebyly natočeny. S anonymem se nediskutuje. Seriál je hrůza, prostě Červená knihovna. Chyby, nelogičnosti. Je jasné, proč recenzent do dneška nezveřejnil své jméno.

    Reagovat na tento komentář
    • Dobrý den,
     jmenuji se Martin Staněk. Na tomto webu používáme s kolegy značky. Zamyslíme se ale nad redukcí tohoto zvyku, máte pravdu, že neexistuje důvod, proč být u recenze anonymní.
     K autorství tohoto textu se ale nemám problém přiznat. Seriál hodnotím jako naprostý český nadstandard a nehodlám na tom změnit ani písmenko. I podle ČSFD jsou reakce diváků rozpolceny na obě strany fifty – fifty. Nazýváte První republiku červenou knihovnou. A o tom to přesně je! Seriál je takto od začátku prezentován a v tomto žánru si počíná velice zručně. Chyby nejsou natolik zásadní, aby divačky odváděly od děje jako takového. A řešit marginálie mi přijde úsměvné. Ti co mé texty čtou, vědí, že nemám problém se zásadní kritikou. Rád o První republice budu diskutovat, ale o řemeslu, filmařině a kvalitě scénáře. Nikoliv o seku s korzety či zapomenutým obrazem panovníka. ČT neměla ambici vytvořit historický seriál. Toto není České století!
     A jednu věc si ještě neodpustím, díky za kritiku anonymity. SNĚHULÁK je křestní jméno nebo příjmení?

     Reagovat na tento komentář
   • A najednou “červená knihovna” i když v recenzi píšete: “vystavět znovu pražské reálie z doby staré téměř jedno uplynulé století. Autentické historické kulisy musí před takovým natáčením včetně rekvizit a kostýmů projít výraznou supervizí a kontrolou technických profesí a historiků. Nutno uznat, že iluze je dokonalá, včetně záběrů na 90 let staré pražské Podolí, které částečně vznikly v počítači.” Kde byla ta supervize? Proč Podolí vypadá jako Vernovo Ocelové město namalované malířem kulis tamního ochotnického spolku? Proč postavy mluví tím neuvěřitelným jazykem, který není ani současnou češtinou? Proč všechny ženské postavy s těmi rozpuštěnými vlasy vypadají jako prostitutky a prostitutky v bo…lu jako dnešní? Proč taková reklama na červenou knihovnu? Vždyť to šlo levněji koupit z Argentiny nebo Turecka?

    Reagovat na tento komentář
  • Očaře nemusím navštívit, vidím jak orel, ale někdo musí asi navštívit psychiatra. Tento seriál začal V Ý B O R N Ě !Těším se na další díly.S recenzentem PLNĚ SOUHLASÍM !

   Reagovat na tento komentář
 18. Po včerejším zhlédnutí je jasné, že takhle “opravdový” seriál vypadat nemá…

  Reagovat na tento komentář
 19. Po včerejším prvním díle souhlasím s recenzí. Na české poměry velmi dobré!

  Reagovat na tento komentář
 20. Veľmi sa na tento seriál teším, určite to nebude žiadna telenovela, ale poctivý seriál hodný verejnoprávnej televízie :-)

  Reagovat na tento komentář
 21. Jestli to bude agitka o tom jak všechno bylo za první republiky super tak potěš koště…

  Reagovat na tento komentář
 22. Moc se na něj těším!!! Vyprávěj jsem měla moc ráda!

  Reagovat na tento komentář
 23. Strašně se těším!

  Reagovat na tento komentář
 24. Tereza Ká 12.1.2014, 14:50

  Tak to jsem zvědavá. Vyprávěj jsem sledovala ráda.

  Reagovat na tento komentář

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.