Febiofest odtajnil další hosty a střípky z programu

Už za měsíc začne dvacátý první ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest 2014. Tradiční přehlídku zahájí Jarmuschův film Přežili jen milenci a Wajdův snímek o polském exprezidentovi Walesa: Člověk naděje.

Přežili jen milenci (Jim Jarmusch)

Přežili jen milenci (Jim Jarmusch)

Novinkou letošního ročníku je preview projekce, která proběhne už zítra, 25. února v Cinestar Anděl. Diváci uvidí českou premiéru finského dramatu Aku Louhimiese 8-ball. Na projekci může přijít kdokoliv, je zdarma.

Filmy s oscarovými nominacemi

V programu se objeví i 4 filmy, které celkem získaly 13 nominací na Oscara®. Festival nabídne snímek Ona (Her) s Joaquinem Phoenixem, Nebrasku od Alexandra Payna, snímek Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě nebo režijní počin Ralpha Fiennese Vášeň mezi řádky o lásce spisovatele Charlese Dickense.

Hosté festivalu

Kromě už ohlášené slovensko-italské hvězdy Barbory Bobulové  a Kati Outinen (Klauni) přijede také francouzský režisér Sylvain Chomet (novinka Attila Marcel). Hostem festivalu bude také herec Isaach de Bankolé (Čokoláda), kterého si oblíbil režisér Jim Jarmusch.

Isaach de Bankolé (foto: archiv)

Isaach de Bankolé (foto: archiv)

Bankolé se stane letošním držitelem ceny Kristián. Na festival zavítá také norský herec s Downovým syndcromem Svein André Hofsø Myhre, který uvede nový norsko český film Detektiv Down. Dorazí také známý polský herec Robert Wieckiewicz.

Robert Wieckiewicz

Robert Wieckiewicz

Porota Febiofestu

Předsedou 33členné divácké poroty je letos Theodor Pištěk.
Na letošním Febiofestu se 5 filmů dočká zvláštních uvedení. Jsou jimi snímky Detektiv Down, Láska, soudruhu!, režijní debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři, rumunský film Velmi neklidné léto a film Sametoví teroristé.

Kompletní program bude znám 5. března. V ten den bude kompletně uveden na stránkách festivalu. 17. března budou na hlavní tiskové konferenci zveřejněni další hosté. Předprodej vstupenek bude zahájen 12. března.

febiofest

I letos nechybí Music Festival. Je nabitý novými kapelami a opět je zdarma. Jako každoročně proběhne v -3. podlaží multikina Cinestar Anděl. Vystoupí mimo jiné Defuckto, Airfare, Vladivojna La Chia, Soul Science, Animal Gigolo, Agnieszka Kapuscinska, Magaphone a další. V garážích bude také relaxační zóna a stánky s občerstvením.

Letos byla vyhlášena soutěž o nejlepší divácký snímek natočený na mobil. Dorazilo 50 nahrávek, pořadatelé festivalu vybrali 7 děl, které mají podle nich potenciál zaujmout. Krátké amatérské filmy budou promítány před oficiálními projekcemi v Cinestaru Anděl.

Slovenský Febiofest začíná 21. března. Bližší informace na febiofest.sk.

připravil: MS, totalfilm.cz
foto/video: archiv, Totalfilm.cz, Bontonfilm, Falcon

  1. […] také: Febiofest letos nabídne 141 filmů ze 60 zemí Febiofest odtajnil další hosty a střípky z programu Febiofest má předsedu poroty a dalšího hvězdného hosta Febiofest má první hvězdu, program […]

Comments are closed.