Auta za 100 milionů přivezou do Prahy film Need For Speed – uctí i Paula Walkera

Luxusní auta v hodnotě sto milionů korun přivezou v úterý symbolicky slavnostní premiéru filmu Need for Speed do Prahy. Poprvé v zážitkovém sále 4DX proběhne taková událost. Need for Speed je především jedna z nejslavnějších počítačových a konzolových her a uvedení filmu na její motivy je splněným snem mnoha fanoušků.

Start závodu klasiků

Start závodu klasiků

Ještě před projekcí, odpoledne od 16:00 hodin, budou auta vystavena v garážích obchodního centra na Smíchově pro veřejnost. Prahou projede přes 30 luxusních a „vytuněných“ automobilů. Hlavními hrdiny jízdy a výstavy by měl být vůz Lamborghini Aventador v hodnotě 10 milionů korun, Ferrari Berlineta, Ferrari FF a Aston Martin DBS, všechny za cca 7 milionů, atraktivní auta Dodge Viper a Dodge Challenger a také Ford Mustang GT500, který se stal předlohou pro auto hlavního hrdiny filmu Need for Speed.

Další výjimečná akce k Need for Speed je v plánu na čtvrtek 13. března. Přímo v jednom z kinosálů Cinema City Nový Smíchov bude v odpoledních hodinách probíhat hraní legendární hry Need for Speed na plátně o rozloze 60 metrů čtverečních.

NEED FOR SPEED

Jízda a výstava atraktivních aut mají přímo v ulicích oslavit vstup filmu Need for Speed do kin. Všichni účastníci však budou mít na mysli i herce Paula Walkera, jenž byl hvězdou filmů Rychle a zběsile a na podzim tragicky zemřel. Jízdou mu řidiči i český distributor filmu Need for Speed chtějí vyjádřit uznání a uctít jeho památku.

Paul Walker (foto: archiv)

Paul Walker (foto: archiv)

„Vzdát u příležitosti Need for Speed hold Paulu Walkerovi je bez jakýchkoliv debat,“ říká ředitel společnosti Bontonfilm Martin Palán k faktu, že Paul Walker byl tváří konkurenční zábavní značky. „On prostě k rychlým autům a tunningu neodmyslitelně patří. To je důležité. Nějaké úvahy o podpoře konkurence jsou nemístné, jeho smrt je tragédie a podobné žabomyší rozbroje to překlenuje a odsouvá do pozadí,“ má jasno Palán.

JG, totalfilm.cz
zdroj: Lukáš Vedral, Bontonfilm