Nepřehlédněte

Febiofest | Kati Outinen večer osobně uvede film Láska, soudruhu!

Kati Outinen už je na festivalu. Dnes večer osobně uvede svůj nový film Láska, soudruhu! Finsko-český snímek o lásce v době železné opony natočil Taru Mäkelä. V hlavních rolích se kromě Outinenové objevuje Miroslav Etzler a Kryštof Hádek.

Kati Outinen

Kati Outinen

Pro Kati Outinen je to v krátké době už druhé angažmá v českém filmu. První projekt ve kterém se objevila byli Klauni Viktora Tauše.

„Máme z účasti Kati Outinen na festivalu upřímnou radost! Pocta, v rámci které promítneme několik jejích filmů, krásně doplní sekci Světla severu,“ říká Hana Cielová, programová ředitelka Febiofestu. „Kaurismäkiho „pokerfaceový“ styl herectví dotáhla tato žena k naprosté dokonalosti.“ dodává Štefan Uhrík, programový ředitel Febiofestu.

S hlavní hrdinkou se vracíme do roku 1962. Elsa se domnívá, že má svůj život zcela pod kontrolou – až do chvíle, kdy se u jejího krámku objeví hudebník Jan – muž, kterého kdysi milovala, ale už dvacet let považuje za mrtvého.  Jan Novák (Miroslav Etzler) přijíždí do Helsinek s českým orchestrem zahrát na mezinárodním Festivalu mládeže.

Láska, soudruhu! (foto: Bontonfilm)

Láska, soudruhu! (foto: Bontonfilm)

Zpočátku se chce Elsa držet od Jana co nejdál – od něj, ale hlavně od festivalu, který považuje jen za další z mnoha akcí mezinárodní komunistické propagandy. Jan je však vytrvalý, přesvědčivý a okouzlující. Opojná směsice horkých srpnových nocí, hudby a tance oproti mrazivému ovzduší éry železné opony vytváří okolnosti Elsina rozhodnutí – vyhoví přání finské policie, která ji pod tlakem KGB nutí vydat československého odpadlíka, nebo začne zcela nový život?

Recenzi přineseme v dubnu. Film uvede do české distribuce Bontonfilm, 24. dubna.

25.03.2014 / 19:30 Praha |CineStar Anděl, sál 12, Barrandov Studio     koupit lístek
26.03.2014 / 17:00 Praha |CineStar Anděl, sál 12, Barrandov Studio     koupit lístek
27.03.2014 / 22:00 Praha |CineStar Anděl, sál 12, Barrandov Studio     koupit lístek

připravil: JG, totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm © 2014

Láska soudruhu